طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تسهیل ورود شرکت‌های نانو به بورس

کد خبر: 649
زمان انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود شرکتهای فعال حوزه نانو به بازار بورس حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل ورود این شرکت‌ها به بازار بورس نسبت به شناسایی و انتخاب مجموعه‌های مشاوره و پذیرش شرکت در بورس و شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری فاین‌تک در این حوزه اقدام کرده است.

همچنین در این راستا اقداماتی چون تعریف مؤلفه‌های اولیه پذیرش شرکت‌ها در بورس و انتخاب شرکت‌های دارای صلاحیت برگزیده برای ورود به بورس نیز انجام شده است. این کار با برگزاری جلسات مشترک با ۱۰ شرکت منتخب، شتاب گرفته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

ورود شرکت‌های فعال حوزه نانو به بازار سرمایه، به ایجاد مزایایی چون تأمین مالی بزرگتر، اعتباربخشی به برند شرکت‌های داخلی و توسعه بازار داخلی و بازار بین‌المللی آنها منجر می‌شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، افزایش شفافیت، کارایی و همچنین بهبود عملکرد جاری شرکت‌ها از جمله مزایای ورود آنها به بازار بورس است. بورس اوراق بهادار به‌عنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا، نقش تأمین مالی بنگاه‌ها و مؤسسات اقتصادی را نیز بر عهده دارد.

ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به این بازار می‌تواند در کنار افزایش کارایی این شرکت‌ها به توسعه فناوری در کشور نیز منجر شود. ستاد نانو در تلاش است تا با تسهیل ورود این شرکت‌ها به بازار بورس، هم به بزرگ‌تر شدن این شرکت‌ها کمک کند و هم در رونق اقتصادی و توسعه فناورانه کشور نقش ایفا کند.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری