طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

رشد ۱۸ درصدی مصرف برق در خوزستان

کد خبر: 1759
زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ایسنا/خوزستان مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک بهمن ماه مصرف برق نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.

فرامرز شادفر اظهار کرد: پیک بهمن ماه سال جاری این شرکت ۳ هزار و ۷۶۹ مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش ۸.۷ درصدی مصرف انرژی در ۱۱ ماه گذشته از سال ۱۴۰۰، افزود: انرژی مصرفی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ برابر با ۳۸ هزار و ۳۴۲ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۸.۷ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

شادفر تصریح کرد: در همین بازه زمانی ۱۱ ماهه ۳۵ هزار و ۲۵۹ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده که از این میزان ۲۳ درصد توسط نیروگاه‌های برق‌آبی، ۷۵ درصد توسط نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۲ درصد نیز توسط نیروگاه‌های تولید پراکنده تولید شده است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه نیروگاه غرب کارون در تابستان سال جاری با تزریق انرژی معادل ۶۰۰ گیگاوات ساعت سهم ۲ درصدی از کل تولید سال جاری را داشته است، گفت: ۴۳ درصد برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و گازی استان توسط بخش دولتی (رامین و ماهشهر) و ۵۷ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، شهدای پیروز بهبهان و فجر) تولید و به شبکه تحویل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از برق منطقه‌ای خوزستان، شادفر گفت: اگرچه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تمهیدات لازم جهت تامین برق مطمئن و پایدار را برای کلیه مشترکین فراهم کرده اما با توجه به رشد بسیار بالای بار و انرژی مصرفی، مدیریت مصرف برق و جابه‌جایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف ساعت (۱۸ الی ۲۱) به سایر ساعات شبانه‌روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری است.

بر اساس این گزارش، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که سهم بخش آبی از این مقدار ۸ هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی ۵ هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت تولید برق بخش DG خوزستان نیز ۱۳۹ مگاوات است.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری