طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ایران برنده دعوای حقوقی با شرکت فرانسوی شد/ معادل «دکل گم‌شده» خسارت می‌گیریم

کد خبر: 2336
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار شانا، رضا نوشادی امروز (یکشنبه، ۲۱ فروردین‌ماه) در سخنانی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: همه در این سال‌ها از دکل گم‌شده‌ای صحبت کردند که ۴۰ میلیون یورو قیمت داشت که برای وزارت نفت هم نبود و به شرکتی خصولتی تعلق داشت، اما به نام نفتی‌ها نوشتند.

وی ادامه داد: پس از بازگشت تحریم‌ها، شرکت فرانسوی سفره‌گاز قرارداد خود با ایران را اجرایی نکرد. آن قرارداد با شرکت ذخیره‌سازی گاز امضا و پس از انحلال این شرکت، به شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران منتقل شده بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: شرکت فرانسوی سفره‌گاز در دیوان بین‌المللی داوری ۲۶ میلیون یورو علیه ایران ادعا کرد و در حالی که ما بیشتر با باخت در داوری‌های بین‌المللی آشنا هستیم و رسانه‌ها و مطبوعات هم مفصل به آنها می‌پردازند، اما این بار ما از آنها مدعی شدیم و ادعای تقابل را مطرح کردیم.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

نوشادی تأکید کرد: نتیجه پیگیری در رأی اولیه دیوان بین‌المللی داوری که بهمن‌ماه پارسال ابلاغ شد نه‌تنها آن ۲۶ میلیون یورو تأیید نشد، بلکه ۱۳ میلیون یورو هم باید به ما پرداخت کند، یعنی رقمی نزدیک به دکل گم‌شده.

وی با بیان اینکه کل این پرونده را هم یک وکیل ایرانی پیش برد، گفت: آنها فقط ۱.۵ میلیون یورو صورت وضعیت نزد ما داشتند که آن را بلوکه کرده بودیم تا وضع دعوای حقوقی مشخص شود و همان داده شد که خودمان هم قبول داشتیم. از سویی طرف فرانسوی تقاضای فرجام‌خواهی هم کرد که رد شد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری