طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

هوای مشهد در وضعیت قرمز است/۲ منطقه در شرایط خیلی ناسالم قرار دارد

کد خبر: 2163
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ایسنا/خراسان رضوی در حال حاضر کیفیت هوای مشهد در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌هاست. همچنین ۲ ایستگاه‌ کریمی و سمزقند نیز در شرایط خیلی ناسالم قرار دارد.

بنابر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر براساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر میانگین شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته برای میانگین کل ایستگاه‌های مشهد ۱۷۸ و برای تمام گروه‌ها ناسالم بوده است. در حال حاضر نیز کیفیت هوا با شاخص ۱۸۲ در شرایط قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد.

بیشترین بار آلودگی از ایستگاه کریمی با شاخص ۲۲۲ گزارش شده و هوای این منطقه با رنگ بنفش در شرایط خیلی ناسالم قرار دارد. در ایستگاه سمزقند نیز شاخص کیفیت هوا ۲۱۱ بوده و در وضعیت بنفش و خیلی ناسالم برای تمام گروه‌هاست. همچنین کمترین آلودگی از ایستگاه‌ صدف با شاخص ۱۴۷ گزارش شده و هوای این منطقه در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های سرافرازان، مفتح، خاقانی، خیام‌شمالی، امامیه، شهر، چمن، آوینی، الهیه، خیام‌جنوبی، سجاد، لشگر، نخریسی و ماشین‌ابزار در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام گروه‌هاست.

این شرایط هوایی احتمال افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت را در پیش دارد. بر این اساس توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند. افراد دیگر نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری