طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

رایزنی وزیر صمت برای عدم واردات خودرو/ چرا پراید ۱۹۹ میلیون است؟

کد خبر: 2681
زمان انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت‌الله نوروزی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۳۰ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: شنیده می‌شود دولت در اجرای رتبه‌بندی معلمان سخت‌گیری می‌کند. وزیر آموزش و پرورش باید پای کار بیاید و اجازه چنین برخوردهایی را ندهد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ضروری است.

وی ادامه داد: باید به وضعیت اقشار آسیب‌پذیر مانند روستاییان، عشایر و مددجویان و دهک‌های پایین جامعه رسیدگی شود. باید تدابیری اندیشیده شود که تعرفه پزشکی مشکلی برای اقشار آسیب‌پذیر و بازنشستگان ایجاد نکند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

نوروزی تصریح کرد: قیمت دارو افزایش یافته و بهای شیرخشک ۱۶۰ درصد بالا رفته است. چگونه می‌توانیم با گرانی و تورم کنونی، افزایش جمعیت داشته باشیم؟ در قانون تعالی جمعیت زیرساخت‌هایی دیده شده است که باید اجرایی شود.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی، گفت: وزارت راه و شهرسازی رها شده است و در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه فعالیتی انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید از سال گذشته اقدامات لازم برای ساخت دو میلیون مسکن شروع می‌شد، تصریح کرد: قیمت مسکن افزایش یافته و اینکه وزارتخانه تنها در ۴ استان برای ساخت مسکن زمین گرفته است، کافی نیست. باید اقدامات لازم برای تأمین مسکن جوانان مجرد و مستأجران انجام شود.

نوروزی با بیان اینکه وزیر صمت وعده ارزانی خودرو را داد اما برای وارد نشدن خودرو رایزنی کرد، ادامه داد: چرا قیمت خودروی داخلی افزایش افسارگسیخته دارد و قیمت پراید که انسان را به کام مرگ می‌کشاند، به ۱۹۹ میلیون تومان رسیده است؟

وی تاکید کرد: متاسفانه بازار ارز رها شده و نرخ ارز طی یک ماه از ۲۴ هزار تومان به ۲۸ هزار تومان رسیده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری