طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

۱۳ طرح صنعتی بزرگ در استان اردبیل اجرا می‌شود

کد خبر: 2710
زمان انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا، رامین صادقی روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: این طرح‌های صنعتی در مجموع با سرمایه‌گذاری ۲۳ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۲۳۰ نفر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: از آنجایی که این طرح‌ها جزو صنایع مادر و بزرگ هستند، محصولاتی مانند انواع داروهای گیاهی، پمادهای آرایشی، شمش و مقاطع فولادی، سرم تزریقی انسانی، فرمالین، متانول و رزین‌های صنعتی تولید خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: ام‌دی‌اف، موتور کامیون، اتاق سرنشین کامیون، قطعات خودرو، مصنوعات بتنی سبک با فناوری بالا، پارکت و ورق‌های اچ‌پی‌ال از دیگر تولیدات خواهد بود که در توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال، صادرات، ارزآوری و تکمیل زنجیره تولیدات صنعتی نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی اضافه کرد: علاوه بر این طرح‌ها بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ۱۲۳ طرح صنعتی کوچک و متوسط نیز تا پایان سال‌جاری در استان اردبیل به بهره‌برداری خواهد رسید.

بنابر آمارهای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل حدود یک‌هزار و ۱۶۱ پروانه بهره‌برداری تا کنون در این استان صادر شده است که ۸۱ درصد آنها فعال هستند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری