طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

آغاز اقدامات بلندمدت ارزی با ابزارهای متنوع

کد خبر: 22119
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، مجتبی یوسفی با اشاره به اتفاقات اخیر بازار ارز اظهار داشت: نوسانات اخیر در حوزه ارز، زمینه التهاب در بازار داخلی کالا و به دنبال آن در بخش فعالیت‌های وابسته به ارز را فراهم کرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با اشاره به اینکه بخشی از افزایش قیمت ارز به دلیل جنگ روانی ایجاد شده، بود، گفت: زمانی که سودآوری سفته‌بازی و سوداگری در اقتصاد کشور از فعالیت مولد بیشتر باشد، انگیزه برای تخریب‌گران بازار ارز و ایجاد التهاب وجود دارد.

تغییر رئیس کل بانک مرکزی اقدام بی‌سابقه‌ای بود
وی افزود: اقدام دولت در حوزه تغییر مدیر ارشد اقتصادی قابل تقدیر است، مردم گلایه‌مند داشتند، وقتی یک التهاب در کشورهای دیگر اتفاق می‌افتد، بلافاصله مسئول مستقیم استعفا می‌دهد و این اتفاق در دولت سیزدهم به نوعی اتفاق بی‌سابقه‌ای است که رخ داد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

یوسفی در تشریح سیاست‌های جدید دولت در حوزه ارز و اقتصاد گفت: اقدام دولت کمک می‌کند، فکر و ایده جدید به بانک مرکزی تزریق شده و زمینه بهبود شرایط اقتصادی مردم مهیا شود.

این نماینده مجلس با مثبت ارزیابی کردن برنامه رئیس کل جدید بانک مرکزی گفت: مداخله کوتاه مدت در بازار ارز توسط دولت همزمان با ابزارهای متنوع یکی از رویکردهای مثبتی است که می‌تواند زمینه بهبود شرایط بازار را فراهم و فضا را برای اقدامات بلندمدت ایجاد کند.

بانک مرکزی به قانون جهش تولید و تامین مسکن عمل کند
وی همچنین ک توصیه هم به رئیس کل جدید بانک مرکزی داشت و گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی باید تجربه سنوات گذشته و دوره‌های قبل را مغتنم ببیند و زمینه پرداخت تسهیلات خرد و همچنین تسهیلات موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن را مهیا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به تجارب خارجی در حوزه تسهیلات ساخت مسکن گفت: در صورتی که زمینه پرداخت تسهیلات به حوزه ساخت مسکن مهیا شود، زمینه رشد اقتصادی و کاهش تورم فراهم خواهد شد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

یوسفی گفت: امروز اگر بانک مرکزی به جایگاه اصلی خود باز گشته و نقش تنظیم‌گری در این بخش به خوبی مهیا شود، زمینه بهبود شرایط اقتصادی مردم مهیا می‌شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری