طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مزایای سامانه چکنو در بانک صادرات

کد خبر: 22149
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از ایبِنا، سید یاسر مرادی رئیس هیئت مدیره بانک صادرات در مراسم رونمایی از چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران با عنوان “چکنو” درباره جزئیات اجرایی سامانه چکنو توضیح داد: اصلاح قانون چک سال ۹۷ دو محور اصلی داشت؛ محور نخست بازگرداندن اعتبار به چک با تشدید مجازات‌های مربوط به صدور چک بلامحل بود. محور دوم نیز انتقال اعتبار از فیزیک برگه چک به سامانه های بانک مرکزی بود.

وی ادامه داد: نکته کلیدی که در بستر قانون جدید چک از امروز رقم می خورد، حذف ۱۰۰ درصدی کاغذ چک می‌باشد. از امروز مشتریان می توانند با موبایل خود چک را صادر و منتقل کنند.

رئیس هیئت مدیره بانک صادرات یادآور شد: با این اقدام، سرقت، جعل و سوءاستفاده از چک دیگر وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مرادی گفت: از امروز برای اولین بار صدرو چک الکترونیک بر اساس امضای الکترونیک امکان پذیر می شود.

وی درباره اینکه چه کسانی می‌توانند از این چک ها استفاده کنند بیان کرد: هر فردی که در بانک صادرات حساب جاری با دسته چک داشته باشد می تواند از امروز بدون نیاز به مراجعه به شعب، از چک الکترونیک استفاده نماید. البته اگر فردی از این خدمت راضی نبود، می تواند انصراف دهد.

مرادی گفت: اکنون برای هر فرد ۱۰ برگه چک الکترونیک با سریال یکتا صادر خواهد شد و افراد می توانند آخرین وضعیت چک های خود را در اپلیکیشن مربوطه مشاهده کنند.

وی خاطرنشان کرد: برخلاف چک های صیادی، صدور این چک ها منوط به تایید دریافت کننده نیست.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران ادامه داد: سه گزینه پیش روی دریافت کننده وجود دارد؛ چک را به فرد دیگری منتقل کند، به صادرکننده عودت دهد یا در صورت سررسید، آن را نقد کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری