طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

چک الکترونیک برای اولین بار در نظام بانکی رونمایی شد

کد خبر: 22191
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از ایبِنا، چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران با عنوان چکنو در مراسمی با حضور مقامات وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، مدیرعامل و مدیران ارشد بانک صادرات ایران و اصحاب رسانه در برج سپهر رونمایی و برای اولین بار در نظام بانکی عملیاتی شد.

سید ضیاء ایمانی؛ مدیرعامل بانک صادرات ایران در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از همکاری های مستمر معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی برای عملیاتی شدن این سامانه قدردانی کرد.

وی افزود: این سامانه هم برای مشتریان بسیار مفید است و هم بسیاری از مشکلات شعب همچون صدور و جابجایی چک و … حل می کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیرعامل بانک صادرات اظهار کرد: با عملیاتی شدن این سامانه، از امروز بسیاری از مشکلات چک مانند سرقت، آتش سوزی، مفقودی و … که برای چک های سنتی وجود داشت برطرف خواهد شد.

ایمانی با تاکید بر اینکه چک الکترونیک بانک صادرات آغازی بسیار خوب در شبکه بانکی است ادامه داد: این چک ها مزایای متعددی دارد از جمله اینکه از نظر زیست محیطی نیاز به چاپ چک های کاغذی کاهش می یابد. علاوه براین، ارزبری را کاهش می دهد چرا که بخشی از مواد مورد نیاز چک های کاغذی وارداتی است که با این کار نیاز به واردات این مواد کاهش می یابد. همچنین زمان کمتری در شعب برای امور چک اتلاف خواهد شد.

وی یادآور شد: این سامانه اکنون برای افراد حقیقی رونمایی می شود و با همکاری بانک مرکزی در تلاش هستیم این امکان برای افراد حقوقی هم فراهم گردد.

مدیرعامل بانک صادرات تصریح کرد: اگر امروز سیستم بانکی نتواند در بحث تحول دیجیتال پیشگام باشد، اشخاص دیگری که مجوز بانکداری ندارند این خدمات را ارائه خواهند کرد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری