طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

پرداخت چک از راه دور امکان‌پذیر شد

کد خبر: 22398
زمان انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، مهران محرمیان درباره دلیل مراسم رونمایی از چک الکترونیک در بانک صادرات گفت: مهم‌ترین اتفاق چک الکترونیک یا همان چک دیجیتال، حذف فیزیک چک است؛ بنابراین با این مسئله محدودیت چک از بین رفته و ذی نفع و صادرکننده مانند گذشته مجبور نیستند برخی کارها را به صورت فیزیکی انجام دهند و همچنین مشکلات در بحث نقل و انتقال چک بین این دو طرف از بین می‌رود بخصوص اگر یکی از طرفین معاملات تجاری در شهرهای مختلف حضور داشتند با راه‌اندازی چک الکترونیک تسهیل برای ارتباط کاربران چک به وجود می‌آید.

محرمیان افزود: چک الکترونیک درباره بالارفتن اعتبار چک و کاهش کلاهبرداری‌ها نیز موثر است مراسم رونمایی از چک الکترونیک چند هفته گذشته در بانک مرکزی انجام شد. در آن زمان سه بانک در مرحله عملیاتی قرار داشتند و تا این لحظه چند بانک دیگر نیز به این طرح پیوستند و به ترتیب این طرح را عملیاتی می‌کنند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درباره اجرایی نشدن این طرح ادامه داد: هر سه بانک که در بانک مرکزی اسم آن‌ها برده شده بود عملیاتی بودند منتها یکسری فرایندهایی داخل هر بانک وجود دارد که تاخیر اجرایی شدن از آن روز تا به الان به این علت بوده درواقع زیرساخت فنی مهیا بوده، اما فرایندهای انسانی در ستاد و شعب زمان بر بوده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری