طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بررسی عملکرد بانک سینا

کد خبر: 3148
زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

بانک سینا در ماه‌های اخیر عملکرد رو به رشدی را تجربه کرده و در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن ۶۰ درصد رشد درآمدی داشته است.

به گزارش  بانکداری ایرانی؛ در فروردین سال ۱۴۰۱ بانک سینا مبلغ شش هزار و ۸۴ میلیارد ریال درآمد داشته است. درآمد تسهیلات اعطایی چهار هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال ، درآمد سپرده‌گذاری ۳۲۵ میلیارد ریال، درآمد اوراق بدهی ۵۶۵ میلیارد ریال، درآمد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و درآمد کارمزد ۳۵۴ میلیارد ریال بوده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مانده تسهیلات بانک سینا در فروردین سال ۱۴۰۱ معادل ۳۷۴ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال بوده که در پی آن چهار هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال بوده است. بیشترین مانده تسهیلات مربوط به سرفصل مرابحه ۲۵۵ هزار میلیارد ریال بوده که درآمد سه هزار و ۳۹۲ میلیارد ریال درآمد در پی داشته است. در فروردین هزینه پرداختی بانک چهار هزار میلیارد ریال بود. که هزینه سود سپرده‌ها مبلغ سه هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال بود. مانده سپرده بانک سینا مبلغ ۴۶۵ هزار میلیارد ریال بوده است.

عملکرد بانک سینا در سال ۱۴۰۰
بانک سینا در سال ۱۴۰۰ معادل ۶۶ هزار میلیارد ریال درآمد داشت که نسبت به سال گذشته رشد قابل‌توجه ۶۰ درصد داشت.
در سال ۱۳۹۹ بانک سینا حدود ۴۱ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود که در سال گذشته این رقم به ۶۶ هزار و ۹۱ میلیارد ریال رسید. شرح درامد بانک سینا در سال ۱۴۰۰ عبارت از درآمد تسهیلات اعطایی به ارزش ۵۰ هزار میلیارد ریال، درآمد سپرده‌گذاری چهار هزار و ۵۳۴ میلیارد ریال، درآمد اوراق بدهی چهار هزار و ۱۵۹ میلیارد ریال، درآمد سرمایه‌گذاری‌ها دو هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال و درآمد کارمزد پنج هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال بوده است.
مانده تسهیلات بانک ۳۶۹ هزار میلیارد ریال بوده که درمجموع از این تسهیلات ۵۰ هزار میلیارد ریال کسب درآمد کرده است. در این سال هزینه بانک سینا ۳۸ هزار و ۹۹۲ میلیارد ریال بوده که ۳۸ هزار میلیارد ریال مبلغ ۳۸ هزار میلیارد ریال و هزینه کارمزد ۹۰۶ میلیارد ریال بوده است. مانده سپرده بانک ۴۶۴ هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال بوده است.

تسهیلات ازدواج بانک سینا
بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و همسویی با برنامه‌های دولت مبنی بر تسهیل ازدواج جوانان و تحکیم بنیان خانواده، تاکنون بیش از ۲۳ هزار زوج جوان را با پرداخت وام قرض‌الحسنه به مبلغی بیش از ۷ هزار میلیارد ریال، به خانه بخت فرستاده است. لازم به ذکر است وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج پرداختی این بانک در سال ۱۴۰۰ و در راستای عمل به تکالیف قانونی بند “الف” تبصره “۱۶” قانون بودجه کل کشور، بالغ‌بر ۲۴۰۰ فقره به مبلغ ۲۰۷۶ میلیارد ریال را شامل می‌شود.
بر اساس این گزارش، بانک سینا در اسفندماه سال گذشته نیز تعداد ۱۰۵ فقره وام ازدواج به مبلغ ۹۴ میلیارد ریال به واجدین شرایط پرداخت کرده است. تعداد متقاضیان در انتظار دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و تعیین شعبه در حال حاضر تعداد ۱۲۲ درخواست می‌باشد.

پرداخت وام قرض‌الحسنه توسط بانک سینا
در حوزه قرض‌الحسنه، پرداختی‌های این بانک شامل وام قرض‌الحسنه ازدواج، اشتغال‌زایی، تأمین نیازهای ضروری و کمک‌هزینه خرید مسکن محرومان بوده که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان بهمن‌ماه تعداد ۲۳۵۵ فقره از این وام‌ها به مبلغ ۱۹۸۳ میلیارد ریال به وام ازدواج اختصاص داشته است. طی این مدت همچنین تعداد ۸۲۵۰ فقره وام اشتغال‌زایی به مبلغ ۳۹۵۴ میلیارد ریال پرداخت‌شده و وام پرداختی تأمین نیازهای ضروری هم به تعداد ۲۰۷۰۳ فقره به مبلغ ۴۰۴۰ میلیارد ریال بوده است. پرداخت وام قرض‌الحسنه کمک‌هزینه خرید مسکن هم در سه‌ماهه آذر، دی و بهمن با رشد صعودی همراه شده و به ۳۳۷ مورد رسیده که رقمی بالغ‌بر ۱۱۳ میلیارد ریال را شامل می‌شود. بانک سینا در سال‌های اخیر با تدوین و اجرای طرح‌های متعدد درزمینهٔ بانکداری قرض‌الحسنه، نقش مهمی در تبیین آثار اجتماعی قرض دادن و تقویت نگرش انسان دوستانه کمک به همنوع ایفا نموده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

عملکرد بانک سینا بر اساس آخرین صورت‌های مالی
در آخرین صورت‌های مالی بانک سینا جمع درآمدهای عملیاتی ۱۸ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال و سود خالص بانک پنج هزار و ۳۰۲میلیارد ریال و سود هر سهم ۲۰۹ ریال بوده است.
جمع دارایی بانک سینا مبلغ ۵۰۲ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال بود. سرمایه بانک ۲۵ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال و سود انباشته بانک هفت هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال و جمع حقوق صاحبان سهام ۳۷ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال بوده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری