طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بانک توسعه صادرات ایران تعهد خود را در نهضت ملی مسکن ایفا کرد

کد خبر: 3909
زمان انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، براساس تفاهم نامه یاد شده، تسهیلات فوق الذکر به عاملیت بانک مسکن، به پروژه های معرفی شده از طریق سامانه نهضت ملی مسکن، اعطا می شود.
رضا ساعدی فرمعاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران در این خصوص خاطرنشان کرد: به منظور اجرای مفاد این تفاهم نامه، منابع توافق شده برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن به حساب بانک مسکن نزد بانک مرکزی واریز شده است.
بر اساس آخرین گزارش وزارت راه و شهرسازی از وضعیت طرح ملی مسکن، عملیات ساخت یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۱۳ واحد آغاز شده که از این تعداد ۹۵۴ هزار و ۲۳۸ واحد در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی و ساخت و ساز قرار دارند.
همچنین تعداد ۴۲۹ هزار و ۲۷۵ واحد نیز کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شده و برای اجرای یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۷۶ واحد نیز زمین تامین شده است.
دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن، مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده که بالغ بر ۵۵ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۳۶ میلیون نفر تایید شده اند.
طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری