طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

شرح به روز رسانی لیست تسهیلات اشخاص به بانک‌ها توسط بانک مرکزی

کد خبر: 3965
زمان انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

اخیرا، بانک مرکزی لیست تسهیلات و تعهدات اشخاص به بانک ها به روز کرده و بانک‌هایی که را که تسهیلات داده و تعهدات خود را صفر کردند نیز در این لیست قراردارند.

به گزارش بانکداری ایرانی، نام بانک‌های بانک ایران و ونزوئلا، بانک پاسارگاد، پست بانک، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک رفاه کارگران، بانک سامان، بانک سپه، بانک سرمایه، بانک سینا، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک کارآفرین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک ملت، بانک صنعت و معدن و بانک گردشگری قرار دارند اما این لیست به روزرسانی شده و بانک‌های ایران ونزوئلا، پست بانک، توسعه تعاون، خاورمیانه، سرمایه، قرض الحسنه رسالت، قرض الحسنه مهر ایران، کارآفرین و کشاورزی بدهی‌های خود را تسویه کرده و فاقد تسهیلات به اشخاص هستند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در مقابل، بر اساس گزارش بانک مرکزی، بانک های پاسارگاد، ملت، سامان، تجارت، سینا، سپه، گردشگری، مسکن و رفاه، صنعت و معدن همچنان دارای مانده تسهیلات به اشخاص هستند هرچند که بخشی از ان تسهیلات کاهش یافته است. که جمع تسهیلات این بانک‌ها ۹۹۸ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال است، اما بیشتر این بانکها بخشی از این تسهیلات را صفر کردند اما به دلیل اینکه این تسهیلات بعضا از ۱۲ تا ۳۶ ماه مهلت دارد، بدهی ها هنوز تسویه نشده است.

شرح به روز رسانی لیست تسهیلات اشخاص به بانک‌ها توسط بانک مرکزی

علاوه بر این بانک مرکزی ریز تسهیلات غیرجاری بیش از یک هزار میلیارد ریالی دو بانک بزرگ به نام سرمایه و خاورمیانه را نیز منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش بانک خاورمیانه حدود دو هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال و بانک سرمایه مبلغ ۵۴ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال تسهیلات غیر جاری دارند .

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بانک سرمایه مبلغ ۵هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال از این تسهیلات پرداختی را تسویه کرده اما مبلغ ۴۹ هزار و ۰۶۹ میلیارد ریال باقی مانده است.

وضعیت بانک خاورمیانه برعکس است. جرا که بانک خاورمیانه ۲هزار و ۶۸ میلیارد ریال وام داده اما مانده آن ۳هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال است که احتمالا به دلیل معوقه بودن وام مشمول ۵۹۹ میلیارد ریال سود تسهیلات شده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری