طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بانک‌ های موفق‌ در پرداخت وام بدون ضامن

کد خبر: 4501
زمان انتشار: ۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ایستانیوز:بانک‌ها می‌توانند برای اعطای تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون، در قالب وام بدون ضامن اقدام به پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی از اواخر دی‌ماه سال گذشته بانک‌های دولتی را موظف کرد در پرداخت تسهیلات کمتر از ۱۰۰میلیون تومان صرفا اعتبارسنجی را ملاک پرداخت قرار دهند و از روش سنتی درخواست ضامن دست بکشند.

 

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

به دنبال این رویکرد، وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد در ۲۹ دی‌ماه سال گذشته طی بخشنامه‌ای بانک‌های دولتی را به پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن مکلف کرد و با وجود آن که بانک مرکزی بخشنامه مرتبط را در ۱۲ تیرماه به شبکه بانکی ابلاغ کرد، اما بانک‌های دولتی از همان ابتدای بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ اعطای تسهیلات بدون ضامن و بر اساس اعتبارسنجی را در دستور کار قرار دادند.

 

در همین راستا از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته تا پایان تیرماه امسال ۱۵هزار و ۹۳۱میلیارد و ۶۳۲میلیون تومان تسهیلات در قالب ۴۷۵هزار و ۴۴۸ فقره تسهیلات توسط بانک‌های دولتی پرداخت شده است که این آمار در پایان مردادماه با جهشی قابل توجه به ۲۳هزار و ۶۷۳میلیارد و ۳۵۶میلیون تومان تسهیلات به ۷۰۳هزار و ۴۶۰ نفر رسید که تنها در یک ماه ۷هزار و ۷۴۱میلیارد و ۷۲۴میلیون تومان رشد داشته است.

طبق این جدول، بیشترین تسهیلات بدون ضامن توسط بانک سپه با ۷هزار و ۷۴۶میلیارد تومان در ۲۷۴هزار و ۹۹۴ فقره پرداخت شده است. در واقع ۳۳درصد از کل تسهیلات پرداختی بدون ضامن توسط بانک سپه انجام شده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

 

بعد از آن بانک تجارت با ۱۸درصد، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ۱۴درصد، رفاه کارگران با ۱۳درصد و بانک ملی با ۱۲درصد رتبه‌های بعدی را از نظر بیشترین میزان پرداخت وام بدون ضامن دارا هستند.ایرنا

 

 

 

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری