طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

افزایش حق بیمه تتر در صرافی Kuna اوکراین

کد خبر: 1248
زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ، این بار اما در بحبوحه حمله روسیه، قیمت استیبل کوین USDT تتر در روز پنجشنبه در صرافی Kuna اوکراین به ۳۶.۹۷ گریونای اوکراین (UAH) رسید، بطوریکه حجم کل معاملات رمزارز در این صرافی در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴.۴ میلیون دلار گزارش شده است.
در همین حین داده های گزارش شده از منابع داده های ارز خارجی XE هم حاکی از آن است که قیمت ارز UAH به حداکثر ۲۹.۸۹ در هر دلار امریکا افزایش یافته است.

 USDT بلحاظ تئوری رابطه یک به یک با دلار امریکا دارد. در زمان انتشار این خبر، جفت ارز معاملاتی UAH/USDT در این صرافی اوکراینی ۳۱.۸۹ ارزش گذاری شده است. این در حالی است که قیمت جفت ارز UAH/USD به میزان ۲۹.۸۰ می باشد و این اختلاف نشان دهنده حق بیمه ۶.۵۵ درصدی برای USDT است

بانک ملی اوکراین در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه اعلام کرد که نرخ ارز خارجی UAH را ثابت کرده و در ضمن برداشت نقدی در بانک ها را محدود کرده و صدور پول الکترونیک ( ارزهای فیات با فرم دیجیتال) را هم به حالت تعلیق در آورده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در این رابطه باید بدانید وقتی که یک کشور نرخ مبادله ارز خود را تعیین می کند بلافاصله بازار سیاه ایجاد می شود، بطوریکه مشتریان ارزهای خارجی را بر اساس نرخ هایی که شرایط اقتصادی واقعی را بازتاب می دهند معامله می‌کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری