طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اگر روسیه برای دورزدن تحریم از ارزهای دیجیتال استفاده کند، قیمت‌ها کاهش می‌یابد

کد خبر: 1438
زمان انتشار: ۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد؛ دیلی هودل، کروگر هشدار داده است که روی‌آوردن روسیه به ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم‌ها می‌تواند روی کل دارایی‌های دیجیتال تأثیر منفی داشته باشد.

کروگر روز ۲۵ فوریه (۶ اسفند)، خطاب به ۱۲۳٬۷۰۰ دنبال‌کننده‌اش در توییتر گفت استفاده از ارز دیجیتال برای دورزدن تحریم‌ها با واکنش شدید نهادهای نظارتی آمریکا مواجه خواهد شد.

او افزود:

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

آمریکا در کنار متحدان و شرکای خود، پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌های مختلفی را علیه کرملین اعمال کرده است. این تحریم‌ها شامل قطع ارتباط مؤسسات مالی بزرگ روسیه با سیستم مالی آمریکا و سوئیفت (SWIFT) هستند.

به‌گفته این اقتصاددان و معامله‌گر برجسته، قیمت ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها مانند سهام و بورس کالا، در پی درگیری روسیه و اوکراین، اکنون به سطوح پایینی رسیده است.

کروگر می‌گوید:

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

سهام و ارزهای دیجیتال به کف قیمت و فلزات گران‌بها (مانند طلا) به سقف خود رسیده‌اند. این موضوع را از جریان بازار می‌توان فهمید.

با این حال، کروگر گفته است اگرچه قیمت ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها به کف رسیده‌اند، اگر درگیری به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای منجر شود، وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.

کروگر ادامه داد:

عواملی مانند حمله چین به تایوان، حمله روسیه به کشورهای بیشتر (به غیر از اوکراین) و استفاده از سلاح هسته‌ای می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند. به‌ غیر از وقوع این احتمالات، بازار از قبل بدترین سناریو را اتخاذ کرده و سپس آن را کنار گذاشته است. ریزش بازار در هر درگیری نظامی می‌تواند اتفاق بیفتد. ریزش اخیر می‌توانست متفاوت باشد؛ زیرا چنین جنگی از هر درگیری دیگری در دهه‌های گذشته بزرگتر است؛ اما بازارهای مالی چنین چیزی را نشان نمی‌دهند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری