طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

از سال ۲۰۲۵ استفاده از بیت‌کوین در اتحادیه اروپا محدود می شود؟

کد خبر: 1442
زمان انتشار: ۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد؛  استفان برگر (Stefan Berger)، قانونگذار اتحادیه اروپا (EU) که مسئول آماده‌سازی چارچوب نظارتی رمزارزها در بازارهای دارایی‌های کریپتو (MiCA) است، در توییتر اعلام نمود که پارلمان اروپا رأی گیری درباره این بسته را به تعویق انداخته است.

مقرراتی که اثبات کار (PoW) و این الگوریتم اجماع که زیربنای شبکه بیت کوین است را ممنوع می کند، راه خود را به نسخه پیش نویس نهایی MiCA پیدا کرده است.
در صورت تصویب، این اصلاحیه از اول ژانویه ۲۰۲۵ ارائه خدمات مربوط به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری انرژی بر را ممنوع می کند. برخی از قانونگذاران اتحادیه اروپا معتقدند که الگوریتم اثبات کار از نظر زیست محیطی ناپایدار است.

بسیاری در ابتدا افزودن این اصلاحیه را به عنوان ممنوعیت آتی ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار تفسیر کردند. با تبدیل شدن چنین سناریویی به یک امکان واقعی، بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال ناامیدی خود را از نظارت سختگیرانه ابراز نمودند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

برگر گفت که بسیار مهم است که پیش نویس MiCA فعلی را به اشتباه به عنوان “ممنوعیت واقعی بیت کوین” تفسیر نشود. او گفت: “برای من بسیار مهم است که دستورالعمل MiCA به اشتباه به عنوان ممنوعیت واقعی بیت کوین تفسیر نشود.”

وی اظهار داشت که او “نیاز فوری” را برای از سرگیری گفتگوها در مورد این موضوع لازم می‌داند تا شفافیت بیشتری فراهم گردد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری