طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ارزش ارزهای دیجیتال اهداشده به اوکراین به ۳۸ میلیون دلار رسید

کد خبر: 1457
زمان انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از کوین دسک، روز سه‌شنبه NFT شماره ۵۳۶۴ از مجموعه کریپتوپانکس به کیف پول اتریوم دولت اوکراین منتقل شد. این NFT رقم قابل‌توجهی به مجموع کمک‌های مالی اوکراین که تاکنون بیش از ۳۷.۹ میلیون دلار ارز دیجیتال بوده، اضافه کرده است.

تخمین‌ها از میزان ارزش این NFT که به دولت اوکراین اهدا شده، متفاوت است. تام رابینسون (Tom Robinson)، از مؤسسه تحلیل بلاک چین الیپتیک (Elliptic)، اواخر روز سه‌شنبه مبلغ اهدایی را ۲۰۰٬۰۰۰ دلار اعلام کرد. وب‌سایت «DeepNFTvalue» نیز که از ماشین لرنینگ (Machine Learning) برای تخمین قیمت NFTهای کمیاب استفاده می‌کند، ارزش آن را ۲۳۳٬۰۰۰ دلار برآورد کرده است.

این NFT در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن) آخرین فروش خود را با قیمت ۳۱٬۳۰۰ دلار ثبت کرده بود. از آدرس کیف پول اهداکننده می‌توان فهمید که چندین NFT کریپتوپانک دیگر نیز در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این توکن در بحبوحه خبرهای کمپین پرشتاب ارزهای دیجیتال اوکراین واریز شده است. از ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، دولت اوکراین رسماً شروع به دریافت کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال کرد. تنها در روز سه‌شنبه که رکورد کمک‌های مالی شکسته شد، بیش از ۱۰ میلیون دلار از طریق اتریوم، پولکادات، تتر، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال پول جمع‌آوری شده است.

اوایل روز سه‌شنبه، مایکل کوبانیان (Michael Chobanian)، بنیان‌گذار صرافی ارز دیجیتال اوکراینی کیونا (Kuna) که با وزارت تحول دیجیتال این کشور در رسیدگی به کمک‌های مالی همکاری می‌کند، اعلام کرد که حداقل ۱۴ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال اهدایی، پیش‌تر برای تهیه تجهیزات نظامی و غیرنظامی، از جمله غذا و سوخت، هزینه شده است.

کوبانیان می‌گوید «بیشتر هزینه‌ها در واقع با ارزهای دیجیتال انجام می‌شود». او پیش از این هم گفته بود که صرافی کیونا کیف پول‌های دولت اوکراین را مدیریت می‌کند. شایان ذکر است که کوبانیان هنوز نگفته قرار است با NFT کریپتوپانک شماره ۵۳۶۴ چه کاری انجام دهند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری