طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

OpenSea حساب کاربران ایرانی را با استناد به تحریم‌ها مسدود کرد

کد خبر: 1654
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد و به گزارش کوین دسک، کاربران OpenSea مستقر در ایران مدعی هستند حساب‌هایشان در این بازار توکن‌های غیرقابل تعویض مستقر در ایالات متحده (NFT) به حالت تعلیق درآمده است.

بر اساس اطلاعات کاربران، ایرانی‌ها در فهرست رو به رشدی از کاربرانی قرار گرفتند که محدودیت‌هایی را از سوی ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال به دلیل تحریم‌ها علیه دولت ایران تجربه می‌کنند.

بسیاری از کاربران OpenSea با آدرس‌های IP ایران، اسکرین‌شات‌هایی را در توییتر منتشر کردند که نشان می‌داد تاریخچه حسابشان حذف شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

یکی از نمایندگان بازار به CoinDesk گفت : OpenSea کاربران و مناطق موجود در فهرست تحریم‌های ایالات متحده را از استفاده از خدمات، از جمله خرید، فروش یا انتقال NFT در OpenSea محروم می‌کند.
ایالات متحده از سال ۱۹۷۹ و پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران، محدودیت‌هایی را برای تعامل با ایران تحت مراجع قانونی مختلف اعمال کرده است.

در بحبوحه جنگ روسیه و اوکراین، سیاستگذاران مجدداً به پیروی شرکت‌های رمزارز با تحریم‌ها علاقه نشان داده‌اند.
تحریم‌های ایالات متحده علیه یک کشور ممکن است شامل مسدود کردن دارایی‌های مشمول صلاحیت قضایی ایالات متحده، محدودیت‌های دسترسی به سیستم مالی ایالات متحده، محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌های معاملات مربوط به افراد و مشاغل و ممانعت از ورود به ایالات متحده باشد.
در چنین شرایطی، بانک‌های کشور ثالث می‌توانند برای تسویه تجارت با کشوری که تحریم‌ها علیه آن صادر شده است، مانند ایران، از طریق بانک‌های خارجی که ایران را تحریم نکرده‌اند استفاده کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری