طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اتحاد بلغارستان، بریتانیا و کره جنوبی برای مبارزه با فرار مالیاتی رمز ارزها!

کد خبر: 2107
زمان انتشار: ۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ،  براساس گزارش‌های موجود، آژانس ملی مالیات کره جنوبی جهت رهگیری افرادی که سعی دارند به‌وسیله‌ی رمز ارزها از پرداخت مالیات خودداری نمایند، با دو سازمان همتای بلغارستانی و بریتانیایی خود متحد شده است.

Kim Dae-Ji، ریاست این نهاد دولتی کره جنوبی، نخست با رئیس اجرایی کمیسیون درآمد و گمرک بریتانیا و دو روز پس از آن با مدیر آژانس درآمد ملی بلغارستان ملاقات‌ نموده است. تمرکز اصلی این دیدارها بر اشتراک اطلاعات دقیق درآمد افرادی است که به فرار مالیاتی مشکوک هستند.

تدوین و اجرای قوانین مالیاتی کریپتو موضوع مهمی در کره جنوبی قلمداد می‌شود، زیرا چهارچوب عملکرد این نوع دارایی‌ها در این کشور بسیار محدود و تحت نظارت شدید است. باآنکه این دارایی‌های دیجیتال ازسوی مقامات رسمی به‌عنوان پول قانونی به‌رسمیت شناخته نمی‌شوند، اما خرید و فروش آنها مجاز است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

باتوجه به موضع‌گیری مثبت رئیس جمهور جدید این کشور به رمز ارزها و وعده‌ی وی برای یک سازمان نظارتی بهتر، انتظار می‌رود کره جنوبی به کانون مهمی برای این نوع دارایی‌ها تبدیل شود. برخی از تغییرات پیشنهادی وی برای ارتقای شرایط استفاده از رمز ارزها عبارت‌اند از افزایش حداقل آستانه‌ی پرداخت مالیات به‌وسیله‌ی کریپتو و مجوز استفاده از عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (ICO).

گفته می شود وزارت علوم و فناوری اطلاعات کره جنوبی (MSIT) قصد سرمایه‌گذاری ۱۸۷ میلیون دلار در یک پلتفرم ملی متاورس دارد و درتلاش است تا بین ۵ بازار برتر متاورس تا سال ۲۰۲۶ حضور یابد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری