طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

داو جونز بیشتر از بیت کوین نوسان می‌کند

کد خبر: 4646
زمان انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، داده‌هایی که زیرو هِج (ZeroHedge) منتشر کرده است نشان می‌دهد نوسان شاخص داو جونز (Dow Jones) که عملکرد سهام ۳۰ شرکت بزرگ صنعتی آمریکا را اندازه‌گیری می‌کند، اخیراً از بیت کوین بیشتر بوده است.

نمودار نوسانات داو جونز / بیت کوین

نمودار نوسانات داو جونز/ بیت کوین.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

با وجود اینکه بیت کوین میان پرنوسان‌ترین دارایی‌ها برای سرمایه‌گذاری دسته‌بندی می‌شود، عملکرد اخیر این دارایی ماهیت در حال تکامل آن را نشان می‌دهد. طرفداران بیت کوین معتقدند مشخصه تکامل‌ این ارز دیجیتال پذیرش گسترده خواهد بود؛ زمانی که نوسانات قیمت این دارایی کاهش می‌یابد و مانند دیگر دارایی‌های رایج بازارهای مالی معامله می‌شود.

از منظر تاریخی، نوسانات قیمت به بیت کوین آسیب زیادی وارد کرده است. در مقابل، بازارهای مالی سنتی معمولاً بسیار باثبات‌تر از این ارز دیجیتال بوده‌اند. با این حال، کاهش نوسانات بیت کوین را می‌توان به سقوط اخیر قیمت از اوج تاریخی ۶۸٬۰۰۰ دلاری نسبت داد؛ اتفاقی که پس از آن برای هفته‌ها شاهد تثبیت قیمت این دارایی در محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلاری بوده‌ایم.

پس از آنکه بیت کوین با رشدی چشمگیر در اواخر سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود حوالی ۶۸٬۰۰۰ دلار رسید، سطح فعلی به‌عنوان کف قیمت موقت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. هم‌زمان، افزایش قدرت دلار و کاهش ارزش دیگر ارزهای فیات در مقایسه با آن، به‌نوعی به کاهش نوسانات بیت کوین کمک کرد. افزایش ارزش دلار در کنار سقوط قیمت کالاهای تجاری نیز به‌طور بالقوه می‌تواند تأثیر منفی بر بازار سهام داشته باشد.

بیت کوین در این شرایط، در حالی ثبات خود را حفظ کرده که در برخی کشورها به‌عنوان پوششی در برابر افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

در این میان، در حالی که خریداران و فروشندگان درگیر به‌دست‌آوردن کنترل بازار هستند؛‌ بیت کوین به تثبیت قیمت خود زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار ادامه می‌دهد. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین تقریباً بدون تغییر نسبت به روز گذشته در قیمت ۱۹٬۳۰۰ دلار در حال معامله است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری