طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ایلان ماسک بازار ارز دیجیتال را دستکاری کرد؟

کد خبر: 55640
زمان انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، افزایش قیمت دوج‌کوین و تحرکاتی که منجر به روشن شدن موتور دوج‌کوین شده را باید مشکوک‌ترین اتفاق این روزهای بازار ارز دیجیتال بدانیم.

دوج‌کوین در روز آرام و کسل‌کننده بیت‌کوین و بقیه رمزارزهای سرشناس، بازدهی ۱۰ درصدی را تجربه کرد و با افزایش حجم معاملات جایگاه خودش را در بین انواع توکن‌های ریزودرشت بهبود بخشید. انتشار شایعات جذاب درباره دوج‌کوین آنهم در شبکه اجتماعی ایکس فعلا مهمترین محرک برای افزایش قیمت دوج‌کوین معرفی می‌شود و یکبار دیگر اتهام دستکاری در بازار ارز دیجیتال به ایلان ماسک مطرح شده است.

افزایش قیمت دوج‌کوین

قیمت دوج‌کوین امروز یکشنبه اول بهمن به ۰.۰۸۶ دلار رسید که به پول خودمان و احتساب نرخ تقریبا ۵۴ هزار تومانی تتر، معادل چهار هزار و ۷۰۰ تومان می‌شود. دوج‌کوین دیروز ۰.۰۷۹ دلار یعنی کمتر از چهار هزار و ۳۰۰ تومان ارزش داشت و به همین خاطر آن‌هایی که در کیف پولشان دوکوین داشتند، در یک روز به سود ۱۰ درصدی رسیدند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

دوج‌کوین در ۲۴ ساعت قبلی تا مرز ۰.۹ دلار بالا رفته که بهترین موقعیت این توکن از ۱۳ دی امسال است و به این ترتیب دوج‌کوین حداقل روی قله هفتگی خودش معامله شده است. دوج‌کوین البته با درنظر گرفتن جهش ۱۰ درصدی که در شبانه‌روز گذشته تجربه کرده، هنوز نسبت به یک ماه قبل افت قیمت شش درصدی را تجربه می‌کند و نسبت به اولین روز سال نو میلادی هم بازدهی دوج‌کوین به منفی دو درصد می‌رسد.

دوج‌کوین از حیث تسلط به بازار ارز دیجیتال فعلا جایگاه دهم را دراختیار دارد و در برهه‌ای که اتفاق مهمی در بازار کریپتو رخ نمی‌دهد، تاثیر دست به دست شدن شایعات جذاب پیرامون DOGE، یکبار دیگر توجه‌ها را به سمت آن معطوف کرده است. راه‌اندازی سرویس پرداخت جداگانه در شبکه اجتماعی ایکس به‌عنوان یک شایعه قدیمی و محبوب دوباره در بستر این شبکه دست به دست می‌شود و مثل همیشه خیلی‌ها دوج‌کوین را بخشی از این پروژه معرفی می‌کنند.

قیمت بیت‌کوین؛ ۴۱ هزار و ۷۸۰ دلار

بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی بازدهی تقریبا صفر درصدی را به ثبت رسانده است. قیمت بیت‌کوین امروز یکشنبه اول بهمن درحالی ۴۱ هزار و ۷۸۰ دلار است که دیروز رهبر بازار ارز دیجیتال روی پله ۴۱ هزار و ۶۵۰ دلار حضور داشت.

بیت کوین به این ترتیب روند کسل‌کننده‌ای که در روزهای گذشته داشته را ادامه داده و همچنان بعد از ماجرای تایید صندوق ETF اسپات فرصتی برای حرکت در مسیر صعودی پیدا نکرده است.

بیت‌کوین حالا درمقایسه با یک هفته قبل، کاهش قیمت سه درصدی را تجربه می‌کند و وقتی به یک ماه قبل برمی‌گردیم این عدد به پنج درصد می‌رسد.

بیت‌کوین به پول خودمان هم الان برای تریدرهای ایرانی بازار ارز دیجیتال معادل دو میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان ارزش دارد که درمقایسه با روز ۲۱ دی این عدد حول و حوش ۲۶۸ میلیون تومان تقلیل پیدا کرده است.

بیت‌کوین روز ۲۱ دی امسال با رسیدن به عدد دو میلیارد و ۵۲۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، بالاترین محدوده تاریخی ریالی خودش را به ثبت رساند.

اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها

اتریوم که با سهم ۱۸ درصدی از بازار کریپتو بعد بیت‌کوین دومین رمزارز برتر دنیاست فعلا دو هزار و ۴۷۰ دلار یعنی چیزی معادل دیروز معامله می‌شود و به‌جز جهش ۱۰ درصدی دوج‌کوین، فعل‌وانفعال مهم دیگری در بازار رخ نداده.

بایننس‌کوین که به اسم بی‌ان‌بی معروف است و بعد از بیت‌کوین و اتریوم مهمترین رمزارز فعلی بازار است، بازدهی روزانه مثبت یک درصد داشته است. سولانا که پشت سر بایننس‌کوین ایستاده، همین وضعیت را سپری کرده و آوالانچ با بازدهی مثبت دو درصد عملکرد بهتری از خودش نشان داده است.

ریپل و کاردانو که به‌ترتیب ششمین و هشتمین رمزارز مهم بازار به حساب می‌آیند بازدهی زیر یک درصد داشتند و اوضاع برای ۵۰ رمزارز برتر بازار هم تقریبا به همین شکل پیش رفته است.

بازدهی روزانه انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

قیمت

بازدهی روزانه

بیت‌کوین

۴۱ هزار و ۷۸۰ دلار

مثبت چهاردهم درصد

اتریوم

دو هزار و ۴۷۰ دلار

مثبت یک‌دهم درصد

بایننس‌کوین

۳۱۸.۷۹ دلار

مثبت یک درصد

سولانا

۹۳.۱۳ دلار

مثبت یک درصد

ریپل

۰.۵۵ دلار

مثبت نیم‌درصد

کاردانو

۰.۵۱ دلار

مثبت دودهم‌درصد

دوج‌کوین

۰.۰۸۶ دلار

مثبت ۱۰ درصد

آوالانچ

۳۳.۳۸ دلار

مثبت دو درصد

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری