طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

چراغ قرمز بورس پشت درب مذاکرات

کد خبر: 1821
زمان انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، امروز شنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۰ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۵ هزار و ۳۵۹ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۳۲ هزار واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳۵۸۹ واحدی عدد ۳۳۹ هزار و ۱۰۰و احد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما با ۱۳۱۰۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۳۱ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۲۵۱۹۲و احد افت، عدد ۲ میلیون و ۵۱۳ هزار واحد را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در بورس تهران امروز ۸ میلیارد و ۷۱۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۴۱۶ هزار و ۳۱۱ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان را در برداشت.

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۸۷ واحد کاهش به رقم ۱۸ هزار و ۱۸۰ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان معامله شده است.

اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز ملی صنایع مس ایران با ۲۰۰۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۱۲۴۳ واحد و شستا با ۱۲۲۷ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی پتروشیمی پردیس با ۱۱۲۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۱۱۰۱ واحد و پتروشیمی شیراز با ۳۹۵ واحد افزایش، بیشترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مهر، بازار سهام نخستین روز معاملاتی خود در آخرین هفته سال را با نماگرهای قرمز پوش و غلبه عرضه بر تقاضای سهام تجربه کرد. بازاری که تحت تأثیر اخبار پیرامونی مذاکرات هسته‌ای تنها امید خود را به بهبود اوضاع اقتصادی پیوند زده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

به نظر می‌رسد بازار سهام در مواجه با اخبار پیرامونی بازار همچنان به متغییرهای بیرونی و ریسک‌های سیستماتیک بیش از آنچه که در گزارش‌های مالی شرکت‌ها می‌گذرد توجه می‌کند و وزن بالایی به انتظارات آتی در اقتصاد می‌دهد. بازاری که از ریسمان سیاه و سفید دولتی‌ها به شدت می ترسد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری