طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

قدرت نمایی تکنیکال حقیقی‌ها در برابر حقوقی‌ها

کد خبر: 2084
زمان انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۲.۶۳۳و احدی به رقم یک میلیون و ۴۷۱ هزار واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۲۵۶۲ واحدی عدد ۳۷۵ هزار و ۸۲۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما با ۲ هزار و ۵۱۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۵۱ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۳۵۰۵ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۷۳۵ هزار واحد را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در بورس تهران امروز ۱۱ میلیارد و ۱۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۵۴۶ هزار و ۷۵۸ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۹۱۷ میلیارد تومان را در برداشت.

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۹۱و احد افزایش به رقم ۱۹ هزار و ۷۸۱ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان معامله شد.

اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز پالایش نفت اصفهان با ۱۰۸۵ واحد، مخابرات ایران با ۵۵۷ واحد و مپنا با ۴۱۱ واحد افزایش بودند در مقابل اما سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۸۲۲ واحد، شستا با ۵۳۳ واحد و فولاد مبارکه با ۴۴۱ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مهر، اگرچه اصلاح موقت نماگرهای بورس تهران برای معاملات امروز انتظار می‌رفت اما عطش معامله گران حقیقی برای جمع آوری سهام باعث شد تا اصلاح تکنیکالی در بازار سهام دوام چندانی نداشته باشد و از میانه بازار امروز دوباره شاخص‌ها در روند صعودی قرار گیرند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

هرچند که روند متعادل بر معاملات سهم‌های شاخص ساز و به اصطلاح بازار اولی حاکم است اما در سهم‌های با سهام شناوری پایین و یا سرمایه‌های کوچک‌تر که از متوسط بازدهی روزهای اخیر جامانده اند همچنان تحرک معامله گران اغلب کوتاه مدت نگر را می‌توان دید.

تقویت حجم و ارزش معاملات سهام در بورس تهران در حالی رکوردهای تاریخی را این روزها ثبت می‌کند که به نظر می‌رسد انتظار برای انتشار گزارش‌های عملکردی سالیانه شرکت‌ها و تحقق درآمدهای قابل توجه اصلی ترین دلیل اقبال معامله گران برای خرید سهام باشد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری