طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

تشدید ورود نقدینگی به بورس با اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه

کد خبر: 21976
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، مهدی قلی‌پور، عضو هیئت مدیره سبدگردان الماس در رابطه با تاثیر تصویب و اجرای طرح مالیات برعایدی سرمایه بر روی بازار سهام، اظهار کرد: طرح نهایی که اکنون ذیل مالیات عایدی بر سرمایه در مجلس در دست بررسی است نسبت به طرح ابتدایی که در سال ۱۳۹۹ در مجلس ارائه شد بیش از پیش برای بازار سرمایه منفعت دارد.

او افزود: در ابتدا طرح مالیات برعایدی سرمایه شامل املاک، سرقفلی، وسایل نقلیه، سکه، ارز و سهام، سهم الشرکه، حق تقدم و سایر اوراق بهادار بود، در حالی که اکنون براساس بررسی‌های صورت گرفته قرار شده است، علل‌الحساب سود نقدی و سرمایه‌ای سهام با نرخ مالیات صفر محاسبه شود.

نایب رئیس هیئت‌مدیره سبدگردان الماس تاکید کرد: محاسبه نرخ صفر مالیات بر عایدی سرمایه در بازار سهام بدیهی است که می‌تواند ضمن تشدید ورود نقدینگی در این بازار، سرمایه سرمایه‌گذاران را از بازارهای غیرمولد به سمت بازارهای مولد حرکت دهد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

قلی‌پور گفت: درصورت تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه بازارهای غیر مولد با رکود تورمی مواجه خواهند شد زیرا عرضه‌ها به سبب پرداخت مالیات کاهش می‌بابد یا آنکه سوداگران به سمت معاملات غیرشفاف و یا تهاتری حرکت می کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری