طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

شکل گیری الگوی متروپل در تکنیکال نماگرها

کد خبر: 3465
زمان انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، امروز شنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۲۰۱۱ واحدی به یک میلیون و ۵۱۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۱۵۳۶و احدی عدد ۴۱۹ هزار و ۸۶۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با ۲.۲۴۳و احد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱.۶۶۱و احد کاهش، به عدد ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار واحد رضایت داد.

در بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۳۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۹۶ هزار و ۸۳۲ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان را در برداشت.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۳۰ واحد کاهش به رقم ۲۰ هزار و ۹۱۵ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۸۸ میلیارد تومان معامله شد.

اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای “فارس” با ۳۷۰ واحد، “فملی” با ۳۰۲ واحد و “شاراک” با ۱۷۷ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی “خودرو” با ۲۹۶ واحد، “وبصادر” با ۲۴۷ واحد و “وتجارت” با ۲۱۴ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مهر، بازار سهام در نخستین روز کاری این هفته با غلبه عرضه بر تقاضای سهام همچنان شاهد سنگینی فشار فروشندگان عمدتاً حقیقی بر روی دوش حقوقی‌های حامی بازار از جمله صندوق توسعه و تثبیت هستند.

بازاری که حجم و ارزش معاملات آن با تداوم خروج پول حقیقی‌ها به نازل‌ترین حد ممکن رسیده است.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

درجا زدن بازار سهام در حالی است که به نظر می‌رسد با توجه به سیکل جدیدی از انتظارات تورمی در آینده و امکان رشد قیمت‌ها در سایر بازارهای موازی، شاهد جابجایی پول در گردش بازار در سایز گزینه‌های سرمایه گذاری از جمله در بازار طلا و سکه هستیم. با این همه به نظر می‌رسد پس از ثبات نسبی در این بازار و کاهش فاصله بازده انتظاری نسبت به قیمت‌های موجود، دوباره جریان نقدینگی به سمت بورس بازگردد.

در هر صورت ساختارهای بازار سهام در صورت عدم حمایت جدی دولت و ناظران آن، به شدت شکننده خواهد بود.بازاری که در تحلیل‌های تکنیکالی برخی معامله گران آن حتی الگوهایی همچون ریزش ساختمان متروپل آبادان را ترسیم می‌کنند تا به ناظران بازار از این طریق طعنه بزنند که بازار سهام را نباید رها کرد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری