طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

حمایت بانک ملی از بزرگترین پروژه فتوولتائیک انرژی های تجدید پذیر

کد خبر: 5480
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار مهر، آئین آغاز عملیات احداث شهرک زنجیره «فتو ولتائیک» انرژی‌های تجدیدپذیر ایران ظهر شنبه با حضور وزیر اقتصاد، معاون امور بانکی وزیر اقتصاد، مدیرعامل بانک ملی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، استاندار کرمان برگزار شد.

در این جلسه استاندار کرمان ضمن بیان ظرفیت‌های مهم و قابل توجه استان کرمان، افزود: با اجرای پروژه فتو ولتائیک در شهر ماهان شاهد تحولی در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر خواهیم بود.

محمد مهدی فداکار بیان داشت: اجرای این پروژه بزرگ با همکاری و حمایت بانک ملی ایران انجام شده است که جا دارد از مدیرعامل این بانک و همکاران ایشان نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

حمایت بانک ملی از بزرگترین پروژه فتوولتائیک انرژی های تجدید پذیر

در ادامه این جلسه محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایطی که شاهد تحریم‌های شدید کشورهای غربی و مداخله آنها در امور کشور هستیم به لطف خدا کشور توانسته است دست به کارهای بزرگی در حوزه اقتصاد بزند که پروژه فتو ولتائیک مصادق بزرگ آن است.

وی با اشاره به اینکه تحقق پروژه فتو ولتائیک در استان کرمان قطع یقین مرهون حمایت بی بدیل بانک ملی ایران است که اگر حمایت ایشان نبود، ما الان در این مکان حضور نداشتیم.

ما در هیچ بنگاهی اعمال مدیریت نمی‌کنیم

در ادامه محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به اینکه از ابتدای دولت جدید قول‌هایی داده‌ایم که باید به آنها عمل کنیم، افزود: اولین تعهد ما این بوده است که بنگاه‌ها به بخش خصوصی واگذار شود همچنان که این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور است.

وی اظهار داشت: ما در هیچ بنگاهی اعمال مدیریت نمی‌کنیم چراکه رسالت ما خلق بنگاه‌ها است از طرف دیگر اولین پروژه بزرگ ما پالایشگاه شهید سلیمانی و در ادامه پروژه پارس جنوبی بود که در تأمین مالی آنها مشارکت داشته‌ایم.

حمایت بانک ملی از بزرگترین پروژه فتوولتائیک انرژی های تجدید پذیر

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به اینکه ایجاد شهرک فوتو ولتائیک در ایران یک آرزو بوده است، عنوان کرد: ما به دنبال عدم وابستگی به انرژی‌های فسیلی بوده‌ایم و الان هم بزرگ‌ترین مصرف کننده این انرژی هستیم از طرف دیگر در برنامه ششم توسعه براساس برنامه ریزی باید ۵ درصد سهم تجدید پذیر را داشته باشیم اما اکنون تنها یک درصد است که باید در این زمینه تلاش و کار بیشتری شود.

وی با بیان این مطلب که با بهره برداری پروژه فوتو ولتائیک، کشور به محور انرژی خورشیدی تبدیل می‌شود، تصریح کرد: این پروژه در شهر مناسبی احداث می‌شود که دارای مزایای مناسب و قابل توجهی است.

این پروژه با ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه اولیه شروع می‌شود

فرزین با اشاره به اینکه با راه اندازی پروژه فوتو ولتائیک شاهد توسعه منطقه و توسعه دانش خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این پروژه با ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه اولیه شروع می‌شود که به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد لذا با یک فرصت مناسب و شتاب خوب، به می‌تواند محصول برسد.

مدیرعامل بانک ملی ایران تصریح کرد: سیاست ما ماندن و مدیریت نیست بلکه رسالت ما خلق بنگاه هست و از ارزش افزوده آن استفاده کنیم از طرف دیگر مسئولین نیز باید کمک کنند در غیر این صورت پروژه مذکور در موعد مناسب به بهره برداری نمی‌رسد.

حمایت بانک ملی از بزرگترین پروژه فتوولتائیک انرژی های تجدید پذیر

وی با بیان این مطلب که این پروژه، سال‌ها در بانک ملی درحال انجام بوده است و بنده نیز به سهم خودم پیگیری کرده‌ام، افزود: هدف ما ایجاد فرصت برای تولید دانش در کشور بوده است لذا به نظر می‌رسید در صورت عدم سرمایه گذاری توسط بانک ملی، پروژه فوتو ولتائیک عملی نخواهد شد درنتیجه تصمیم به همکاری و حمایت گرفتیم.

فرزین خاطرنشان کرد: در این مرکز مجموعه پنل‌های خورشیدی با یک تکنولوژی بسیار بالا تولید می‌شود که اولین بار در ایران اجرا می‌شود، در فاز اول ۱۵۰۰ مگابایت و در فاز دوم ۳ هزار پنل خورشیدی تولید کند و برنامه ما این است که این پنل‌های خورشیدی تبدیل به نیروگاه‌های خورشیدی شود.

چرخش و تحول کیفی در حوزه اقتصاد / مدیریت تحول گرایانه در کشور ضرورت دارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در ادامه گفت: بنده خوشحال هستم که ما در یک چرخش و نقطه تحول از نظر کیفی قرار داریم که برکات زیادی دارد و بانک ملی هم سهم مؤثر و بارزی در این نقطه چرخش دارد.

احسان خاندوزی گفت: بنده خوشحال هستم که ما در یک چرخش و نقطه تحول از نظر کیفی قرار داریم که برکات زیادی دارد و بانک ملی هم سهم مؤثر و بارزی در این نقطه چرخش دارد.

حمایت بانک ملی از بزرگترین پروژه فتوولتائیک انرژی های تجدید پذیر

وی با بیان این مطلب که ما باید مدیریت تحول گرایانه و مخلصانه را در عمل پیاده کنیم، بیان داشت: این نوع رویکرد در مسئولین کشور تقویت شود، از طرف دیگر فضا باید بگونه ای فراهم شود که امکان انجام ریسک‌های منطقی در حوزه تولید و توزیع وجود داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این مطلب که ۱۱۳ هزار فعال اقتصادی بدون حتی یک بار مراجعه توانستند مجوزهای کسب و کار را دریافت کنند لذا در مسیر تحول هستیم، بیان داشت: بیش از ۵۹۰ پروژه در استان کرمان داریم که به صورت شفاف با تسهیل گری در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه توزیع درآمد در ۶ ماهه اخیر، ۵۶۰ میلیارد تومان از محل مالیات به حساب استان کرمان واریز شده است، افزود: از نظر ما کشوری که دارای تنگ های تحریمی است حتماً باید از همه ظرفیت‌های تأمین مالی خود استفاده کند.

خاندوزی با بیان این مطلب که در بانک‌ها باید بنگاه زایی را تشویق کنیم و بانک‌ها باید در این زمینه سرمایه گذاری کنند، ابراز داشت: بانک مرکزی باید بانک‌های خصوصی را در زمینه سرمایه گذاری تشویق و مجاب کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری