طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

جهش ۳ برابری سود خالص بانک ملت

کد خبر: 6775
زمان انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این بانک که با نماد وبملت و سرمایه ۲۶۲.۰۴۳ میلیارد ریالی از پربیننده‌ترین نمادهای حاضر در بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود موفق شده است که سود خالص خود را در پایان تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۴ درصد افزایش دهد.

بر اساس اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی منتهی به پایان شهریورماه ۱۴۰۱ بانک ملت، سود عملیاتی هر سهم این بانک هم نسبت به پایان دو فصل نخست سال قبل، ۲۹۰ درصد رشد کرده و از ۱۲۴ ریال به ۴۸۳ ریال به ازای هر سهم رسیده است.

در عین حال، سود پایه هر سهم وبملت در دوره شش ماهه منتهی به پایان شهریورماه سال گذشته تا پایان ماه ششم امسال، ۲۷۴ درصد بیشتر شده و از ۱۱۸ ریال به ۴۴۲ ریال به ازای هر سهم افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

بر اساس اطلاعات درج شده روی سامانه کدال سازمان بورس، بانک ملت توانسته است با رشد ۴۷ درصدی، سود انباشته خود در دوره شش‌ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال را از حدود ۲۱۹.۴۷۹ میلیارد ریال به بیش از ۳۲۲.۲۱۱ میلیارد ریال برساند.

این گزارش حاکی از آن است، درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و اوراق بدهی بانک ملت در پایان شهریورماه سال گذشته نزدیک به ۲۸۸.۶۱۹ میلیارد ریال بوده که با ۷۰ درصد رشد، رقمی بیش از ۴۸۹.۷۵۳ میلیارد ریال را در پایان تابستان امسال، تثبیت کرده است.

خالص درآمد کارمزد این بانک خصوصی نیز ۱۱۶ درصد بیشتر شده و در حالی که رقم آن در پایان ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ حدود ۱۷.۰۲۶ میلیارد ریال بوده، در پایان نیمه اول سال جاری مبلغی بالغ بر ۳۶.۸۳۶ میلیارد ریال گزارش شده است.

رشد ۲۱ درصدی جمع دارایی‌های بانک ملت از دیگر موارد اعلام شده در گزارش ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال است به گونه‌ای که مبلغ آن از حدود ۱۰.۰۳۳.۱۹۱ میلیارد ریال به بیش از ۱۲.۱۰۵.۰۱۶ میلیارد ریال افزایش یافته است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری