طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مزیت صندوق های املاک و مستغلات برای خانه دار شدن مستاجران

کد خبر: 9345
زمان انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، حسین محمودی اصل درباره مزایای صندوق‌های املاک و مستغلات و تاثیر آن بر بازار ملک، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران خردی که توان خرید ملک را ندارند می‌توانند با استفاده از این صندوق‌ها در بخش مسکن سرمایه‌گذاری کنند و ضمن حفظ ارزش پول در شرایط تورمی، از درآمد حاصل از اجاره املاک بهره‌مند شوند.

او افزود: با تقویت، تنوع و گسترش فعالیت صندوق‌های املاک و مستغلات فرآیند خانه‌دار شدن تدریجی مستاجران نیز محقق خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق‌های املاک و مستغلات به سبب پوشش ریسک سرمایه‌گذاری و کسب درآمد اجاره از املاک، عایدی مناسبی را برای سرمایه‌گذاران این حوزه به دنبال خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

محمودی اصل گفت: ماده ۵ قانون جهش تولید مسکن یک ظرفیتی را برای تقویت صندوق‌های املاک و مستغلات ایجاد کرده است.

او بیان کرد: با مدیریت مناسب در بخش‌های کلان اقتصاد و تنوع در صندوق‌های املاک و مستغلات می‌توان شاهد کاهش سوداگرای، کاهش خانه‌های خالی، رونق اجاره‌داری حرفه‌ای، کنترل نوسانات قیمت و بهبود روند ساخت و ساز در بازار مسکن و در نهایت ساماندهی بخش مسکن بود.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان بیان کرد: متاسفانه به سبب شرایط اقتصادی و انتظارات تورمی، مسکن تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده که با بهبود شرایط اقتصاد کلان و استفاده از اهرم‌های مالیاتی و همچنین تقویت صندوق‌های املاک و مستغلات این مسئله به مرور زمان رفع خواهد شد.

۲۶ مهر ماه امسال پذیره‌نویسی اولین صندوق املاک و مستغلات کشور در بازار سرمایه ایران انجام شد. سرمایه‌گذاران این امکان را داشتند تا هر واحد این صندوق را به قیمت ۱۰۰۰ تومان خریداری کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری