طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

آغاز عرضه اوراق بیمه سهام(سهام یار)

کد خبر: 9527
زمان انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، سهامداران با خرید این اوراق می‌توانند سبد سهام خود را بیمه کنند.

بر اساس اطلاعیه مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، این اوراق را صندوق تثبیت بازار سرمایه و پیرو مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به شماره ۱۱۵۰۰۸/۱۲۲ مورخ ۱۶/۰۸/۱۴۰۱ در خصوص انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سبد سهام، با هدف حمایت از سهامداران حقیقی منتشر می‌کند.

عرضه این اوراق تا شنبه ۲۸ آبان در بورس اوراق بهادار تهران ادامه دارد و تمامی اشخاص حقیقی (با لحاظ کدهای سبدگردانی اشخاص حقیقی) که ارزش سبد پایه آن‌ها در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ کمتر از یک میلیارد ریال باشد، واجد شرایط خرید اوراق «سهام‌یار» هستند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

سرمایه‌گذارانی که واجد شرایط خرید اوراق «سهام‌یار» بوده و تمایل به استفاده از این اوراق دارند، باید در دوره عرضه برای خرید تنها ۱ ورقه از اوراق مذکور اقدام کنند.

خرید بیش از ۱ ورقه از اوراق «سهام‌یار» برای هر کد معاملاتی مجاز نیست و کارگزاران باید اقدام لازم برای به رعایت این محدودیت را در سیستم‌های معاملاتی آنلاین خود اعمال کنند.

سرمایه گذاران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اطلاعیه شماره ۱۸۱/۱۱۸۹۷۸ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ منتشره در سایت شرکت بورس اوراق بهادار تهران مراجعه کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری