طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

درخواست افزایش بودجه صندوق بیماری‌های خاص در سال ۱۴۰۳

کد خبر: 58901
زمان انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، محمد مهدی ناصحی در بازدید از غرفه وزارت بهداشت و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه و غرفه سازمان بیمه سلامت، افزود: ۱۰۷ بیماری مشمول حمایت‌های این صندوق می‌باشد این بیماری‌ها شامل تالاسمی، هموفیلی، ام اس، بیماران دیالیزی، موکوپلی ساکاریدوز، بال پروانه ای، انواع تیپ‌های اس ام ای، سیستیک فیبروزیس، اوتیسم، سرطان، پرفشاری شریان ریوی، سکته مغزی، پیوند اعضا و مزمن روانی است.

ناصحی با اشاره به مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات سازمان متبوع خود در خدمات رسانی به بیمه شدگان گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات مهمی را در طول دو سال گذشته به بیمه شدگان خود ارائه داده که می‌توان به پوشش رایگان ۵ دهک اول جامعه، تاسیس صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب العلاج و حمایت از زوجین نابارور اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند که بخشی از این افراد دارای بیمه روستایی بوده و بخشی در ۵ دهک اول جامعه از بیمه رایگان برخوردار هستند. همچنین دهک ۶ تا ۹ نیز از تخفیفات بیمه‌ای برخوردار بوده و تنها دهک ۱۰ باید تمام حق بیمه را به طور کامل پرداخت کند.
وی تصریح کرد: دهک ۶ که تا پیش از این باید ۳۰ درصد از میزان حق بیمه را پرداخت می‌کرد مبلغ کل بیمه یک ساله برای یک نفر به ۲۰ درصد رسید. دهک ۷ که باید ۴۰ درصد از میزان حق بیمه را پرداخت می‌کرد مشمول تخفیف ۱۰ درصدی قرار گرفت. دهک ۸ که باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کرد این میزان به ۴۰ درصد رسید.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: دهک ۹ که باید پیش از این ۸۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کرد با ۳۰ درصد کاهش پرداخت حق بیمه مواجه شده و باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری