طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مقاومت دولت در عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی خلاف قانون است

کد خبر: 9131
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علی بابایی کارنامی، درباره جزئیات پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی گفت: طی جلسه‌ای که با موسوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در راستای پرداخت بدهی دولت به این سازمان بیمه گر داشتیم مشخص شده حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از بدهی ۹۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی به طریق تبادل سهام پرداخت شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی افزود: توقع داریم قانون در مورد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اجرایی شود، اگر قانون را فصل الخطاب ندانیم نه تنها مشکل سازمان تامین اجتماعی بلکه سایر مسائل کشور هم حل نخواهد شد؛ بر اساس تکلیف بند «ی» یا تبصره قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت امسال باید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی و نهادهای عمومی را بپردازد که ۹۰ هزار میلیارد تومان از این رقم مربوط به طلب سازمان تأمین اجتماعی از دولت است.

وی در ادامه یاد آور شد: در حال حاضر دولت در پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی مقاومت می‌کند اما قانون باید تا پایان سال جاری مالی عملیاتی شود و نمایندگان برای اجرای آن از طریق کمیسیون اجتماعی و کمیته تحقیق و تفحص مصمم هستند، امیدواریم این قانون به درستی اجرا و شاهد پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی باشیم.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: اگر دولت نتواند بدهی سازمان تامین اجتماعی را تا پایان سال پرداخت کند، این سازمان بیمه گر توان پرداخت حقوق، حقوق بگیران خود را نخواهد داشت و ۶۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه سازمان تامین اجتماعی یک خطر بزرگ برای مدیریت این سازمان بیمه گر است، یکی از چالش‌های بزرگی که امروز تبدیل به هشدار بزرگ شده بدهی دولت به این سازمان بیمه گر است. امیدواریم طی دو سال آینده بدهی کامل این صندوق بیمه گر پرداخت شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری