طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مشاهده سوابق بیمه‌ای، بدون مراجعه حضوری به شعب

کد خبر: 9421
زمان انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار، محمد محمدی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر بالغ بر ۴۰ مورد از خدمات بیمه‌ای و درمانی پرمخاطب سازمان تأمین‌اجتماعی در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان در دسترس بیمه‌شدگان، کارفرمایان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران است و برای دریافت این خدمات، نیازی به مراجعه حضوری به شعب نیست بلکه کافی است بیمه‌شدگان تنها با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی Es.tamin.ir، ضمن مشاهده سوابق بیمه‌پردازی خود، در صورت وجود اشکال در سوابق یا فقدان بخشی از سوابق بیمه‌پردازی، موضوع اعتراض به سوابق موجود یا فقدان سوابق را ثبت کنند تا پیگیری و رفع اشکال شود.

به گفته مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌اجتماعی، مشاهده سوابق، مشاهده ریز دستمزد، مشاهده عنوان شغلی و مشاهده میانگین دستمزد دو سال آخر و همچنین اعلام سوابق به مؤسسات به صورت کاملاً رایگان در دسترس است.

وی اعتراض به سوابق موجود یا اعتراض به سوابق ناموجود از طریق سامانه یادشده را قابل طرح و پیگیری دانست و افزود: بیمه‌شدگان محترم می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان نسبت به مشاهده سوابق پرداخت حق بیمه خود اقدام و پس از مشاهده سوابق، در صورت مغایرت یا اشکال در رابطه با روزهای کارکرد (کسری روزهای کارکرد) از طریق منوی بیمه‌شدگان / خدمات سابقه / اعتراض به سوابق دارای کسری کارکرد، با انتخاب ردیف دارای اشکال و با استفاده از کلید ویرایش، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پس از اطمینان از صحت روزهای کارکرد، کلید تائید را انتخاب کنند تا درخواست بررسی و تعیین تکلیف سوابق به صورت الکترونیکی به شعبه مربوطه ارسال شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

محمدی همچنین افزود:در مواردی برخی سازمان‌ها، نهادها، دستگاه‌های دولتی و. از بیمه‌شدگان می‌خواهند که گزارش سوابق بیمه‌ای خود را ارائه کنند که در این موارد و برای اعلام سابقه به سازمان‌ها و مؤسسات، بیمه‌شدگان محترم می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان، وارد منوی بیمه‌شدگان/ خدمات سابقه/ اعلام سابقه به مؤسسات شده و نوع اعلام سابقه خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه ارسال به صندوق شخصی کلیک نموده و سپس وارد منوی تأمین‌اجتماعی من / صندوق شخصی من شده و با انتخاب ردیف مربوط به سابقه درخواستی خود و استفاده از کلید عملیات و صدور مجوز استعلام، زمان معتبر بودن سابقه خود را تعیین کنند. در این صورت سیستم، یک رمز ۱۲ رقمی به آن درخواست اختصاص می‌دهد. بیمه‌شدگان می‌توانند رمز ۱۲ رقمی را به همراه کد ملی خود به مرجع موردنظر (سازمان‌ها، نهادها و…) ارائه کنند و سازمان یا موسسه درخواست‌کننده می‌تواند جهت مشاهده سوابق بیمه‌شده به نشانی Es.tamin.ir مراجعه و بر روی لینک پنل مخصوص دستگاه‌های دولتی و مرجع استعلامات رسمی، کلیک کرده و با درج کد ملی و رمز ارائه شده، تمامی سوابق بیمه‌شده را مشاهده و در صورت نیاز نسخه چاپی آن را دریافت کند.

گفتنی است خدمات مربوط به سابقه بیمه‌پردازی از طریق برنامه کاربردی (اپلیکیشن) “تأمین‌اجتماعی من” که برای استفاده در گوشی‌های تلفن همراه طراحی شده است نیز قابل دریافت است و تمامی بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به نشانی hamrah.tamin.ir برای دریافت و دانلود نسخه اندروید آن اقدام کنند یا با مراجعه به نشانی فوق و همچنین نشانی اینترنتی hamrah.tamin.ir/pwa از نسخه وب این نرم‌افزار که نیاز به دانلود ندارد، استفاده کنند. همچنین بیمه شدگان در تمامی ساعات شبانه روز و هفت روز هفته می‌توانند با مرکز ارتباطات و نظارت مردمی این سازمان با شماره ۱۴۲۰ تماس برقرار و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری