طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

حقوق بیمه شدگان، قربانی تنش در ساختار مدیریتی سازمان تامین اجتماعی

کد خبر: 9471
زمان انتشار: ۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علی اصغر عنابستانی، در مورد انتشار خبری از سوی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران مبنی بر اینکه شرکت بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی قرارداد خود را با تعدادی از بیمارستان‌ها لغو کرده در حالی که این موضوع خلاف تعهدات است. گفت: احساس می‌شود که سازمان تامین اجتماعی در ساختار مدیریتی اخیر خود دچار یکسری تنش‌هایی شده است و باعث شده است که حقوق بیمه‌شدگان به خوبی دفاع نشود آن هم در شرایطی که این بیمه از یک خوشنامی ویژه‌ای در حوزه سلامت برخوردار بوده و به عنوان یک بیمه پذیرفته‌شده در همه مراکز درمانی شناخته شده است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس‌ شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه این کم‌کاری‌های اخیر در پرداخت مطالبات مراکز درمانی، وجهه تامین اجتماعی را به عنوان یک برند معتبر تخریب کرده و به اعتماد مردم نسبت به این سازمان و سهام دارانش لطمه جدی وارد می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما اطلاع دقیقی از دلیل لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی با بیمارستان‌ها نداریم اما مشکل قبلی مبنی بر انباشت بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها که در روند ارائه خدمات به افراد تحت پوشش این بیمه اختلال ایجاد کرده بود، پیگیری کردیم و تماس‌هایی با رئیس این سازمان داشتیم که قرار شد این مشکل را حل کند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی با تعدادی از بیمارستان‌ها باید به طور جدی پیگیری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون نیاز است موضوع لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی با بیمارستان‌ها به طور جدی پیگیری شود تا مشکلی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی ایجاد نشود. /

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری