طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بررسی ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در دستورکار صحن قرار دارد

کد خبر: 9605
زمان انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، علی بابایی کارنامی، در مورد انتشار خبری از سوی نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی مبنی بر اینکه با تصویب ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، ۴۰۰ هزار کارگر متقاضی باید هر چه سریعتر تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، گفت: این موضوع محل اختلاف نظر بین کمیسیون‌های اجتماعی، عمران و سایر کمیسیون‌های مخالف با ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی بود و بعد از اینکه فرآیند بررسی این ماده طی شد از طرف هیات رییسه به آقای مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی ماموریت داده شد تا یک نشستی با حضور نمایندگانی که در این رابطه اختلاف نظر داشتند، برگزار شده و به یک نتیجه‌ای برسند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این نشست با حضور آقای مصری، صاحبنظران و نمایندگانی که اختلاف نظر داشتند، برگزار شد و در آن ضمن موافقت با اصل قضیه به تعیین شیوه‌های تامین منابع مالی مورد نیاز این بخش پرداخته شد.

وی تصریح کرد: شور دوم طرح اصلاح ماده(۵) قانون بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده است و بررسی این مهم در دستورکار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: بر اساس برآوردی که انجام داده‌ایم کارگران ساختمانی جمعیتی بالغ بر یک میلیون و هشتصد هزار نفر را تشکیل می‌دهند که ۶۰۰ هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و بقیه این کارگران فاقد بیمه هستند.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به دنبال تصویب این قانون، افرادی که کارت مهارت فنی در شغل ساختمان داشته باشند باید در یک فرآیند یک روزه تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری