طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

معاون وزیر صمت: رشد حوزه صنعت، معدن و تجارت در یکسال گذشته بی‌نظیر بوده است

کد خبر: 5882
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش ایرنا محمد مهدی برادران روز سه شنبه در مراسم افتتاح نخستین واحد تولید گلوله‌های سرامیکی کشور در میبد یزد افزود: فرصت های شغلی خوبی در کشور ایجاد شده بطوریکه واحدهای تولیدی ما اکنون با مشکل نداشتن نیروی تکنسین و کارگر روبرو هستند .

وی با بیان اینکه ثمرات کارهای انجام شده در شاخص اقتصادی کشور، موثر و به معشیت مردم هم کمک می کند تصریح کرد: البته این ثمرات، زمان بر است و ما نتایج اقدامات را در میان مدت لمس خواهیم کرد؛امیدواریم با تلاش صنعتگران و تولید کنندگان و بازرگانان کشور روزهای خوبی را  در پیش داشته باشیم.

ثمرات کاهای انجام شده در شاخص اقتصادی کشور، موثر و به معشیت مردم هم کمک می‌کندوی قناعت گری مردم یزد را عامل صنعتی شدن این استان دانست و یادآور شد: همین پیشینه منجر شده که با حداقل آب، بیشترین صنایع را راه اندازی کنند که بیشترین ارزش افزوده را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

معاون وزیر صمت به واحد افتتاح شده امروز هم اشاره کرد و گفت: این واحد زنجیره ارزش در حوزه کاشی را تکمیل می کند و ما در این حوزه توفیقات خوبی داشتیم.

به گفته وی کشور ما هنور گلوله های سرامیکی را وارد می کند و تفاوت این واحد با سایر واحدهایی مشابه، تولید محصول با سایز ۷۰ میلیمتر است که امیدواریم بخشی از نیاز کشور را بر آورده و وابستگی به آن به حداقل برسد. 

این واحد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت که از این میزان ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت و ۲ میلیون یورو سرمایه ارزی است.

واحد یاد شده در مساحت ۶۸ هزار متربع و با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع احداث و برای یکصد نفر اشتغال ایجاد کرده است.

ظرفیت سالانه این واحد، تولید پنج هزار و ۲۵۰ تن اعلام انواع گلوله های سرامیکی اعلام شد که در صنایع کاشی، سرامیک، پتروشیمی و غیره کاربرد دارد.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری