طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

وزارت صمت به‌تنهایی قادر به حل همه مشکلات تولید نیست/ انتخاب تیم قوی از سوی فاطمی‌امین

کد خبر: 6470
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

«محمدرضا بهرامن» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص مطرح شدن استیضاح «سید رضا فاطمی‌امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بسیاری از مشکلاتی که اکنون در بخش تولید وجود دارد، از اختیار و عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و شخص وزیر صمت خارج است و در حقیقت یک‌سری سیاست‌های کلان اقتصادی به‌صورت زنجیروار در کنار یکدیگر این مشکلات را رقم زده است.

وی بیان‌داشت: این وزارتخانه نیازمند حمایت همه‌جانبه دستگاه‌ها و نهادهایی همچون وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و غیره برای موفق شدن و رفع مشکلات مبتلابه تولید و اشتغال است.

بهرامن گفت: با این نگاه و دیگاه نباید به تغییر وزیر صمت اقدام کرد، بلکه باید همگی دست به دست هم دهند تا وزیر بتواند برنامه‌های مدنظر خود را به پیش ببرد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی تاکید کرد: باید بدانیم با تغییر وزیر آن هم در شرایط دشوار کنونی و تداوم تحریم‌ها، چیزی عوض نخواهد شد.

رییس خانه معدن ایران ادامه‌داد: معتقدم فاطمی‌امین در این مدت از عمر دولت سیزدهم معاونان خوبی در حوزه‌های مختلف به کار گماشته است، اما برای قضاوت هنوز زود است و باید به انتظار اجرایی شدن برنامه‌ها بنشینیم؛ همچنانکه اکنون در موضوع ماشین‌آلات معدنی با توفیق همراه هستیم.

وی اظهار داشت: امروز بدنه کارشناسی باید در بخش معدن تقویت شود تا مشکلاتی که در طول سه‌سال گذشته در ان بخش با آن مواجه بودیم، رفع شود.

بهرامن افزود: خانه معدن ایران مدافع ساخت داخل محصولات و ماشین‌آلات است و معتقدیم در صورتی که بتوانیم تامین‌کننده بخشی از نیازها باشیم، مشکلات کمتر خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ امروز باید بتوانیم تا حد امکان در زمینه بهبود کمّی و کیفی تولیدات داخلی کار کنیم تا بدین‌وسیله نیاز به واردات را به حداقل برسانیم.

بهرامن در عین حال بیان‌داشت: وقتی نمی‌توانیم تامین‌کننده نیاز صنعت معدن‌کاری کشور باشیم، باید با سهل‌ترین شیوه‌های ممکن نسبت به تامین نیازها اقدام کنیم.

رییس خانه معدن ایران خاطرنشان‌کرد: امروز معاونت معدنی وزارت صمت مسیر خوبی در این راستا تعریف کرده، مسیری که هم تولید داخلی را به معنای واقعی کلمه رصد کرده و مدیریت می‌کند و هم درخصوص چگونگی تامین سایر ماشین‌آلاتی که امکان ساخت آنها در داخل وجود ندارد برنامه‌ریزی می‌کند.

وی یادآور شد: مسیر یاد شده در قالب طرحی جامع دیده شده و قابل تقدیر است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری