طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مجلس نباید پشت دولت را خالی کند/فاطمی امین وزیر قدرتمندی است

کد خبر: 6542
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

حسین جلالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استیضاح وزیر صمت در شرایط کنونی به نفع کشور نیست گفت: قوه مجریه در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار گرفته است و مجلس نباید پشت آن را خالی کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود:مجلس باید از دولت حمایت کرده و با همراهی و همکاری قوه مجریه در راستای حل مشکلات مردم گام بردارد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی سیدرضا فاطمی امین را مدیری قدرتمند در حوزه صنعت، معدن و تجارت و از وزرای موفق کابینه خواند و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی نباید با توجه به شرایط خاص کشور اقدام به استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت کند؛ مجلس باید با دولت تعامل داشته باشد نه تقابل.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  تلاش می کنیم که امضاکنندگان استیضاح را منصرف کنیم، باید تلاش کنیم حتی اگر استیضاح صورت گرفت، فاطمی‌امین مجددا بتواند رای اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کند.

وی افزود: استیضاح در شرایط اقتصادی کنونی به صلاح کشور نیست، در شرایط مهم منطقه ای و بین المللی که نقشه جهان در حال تغییر است نباید وزارت صمت معطل بماند.استیضاح وزرا موجب می شود که سه تا چهار ماه یک وزارتخانه بدون وزیر اداره شود، برخی افراد نیز از فضای ایجاد شده سوء استفاده می کنند و این اشتباه بزرگی است.

به گزارش ایرنا، سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس روز دوشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی دولت و مجلس روز سه شنبه ۱۰ آبان برگزار می شود.

هیات رییسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

 استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی سه شنبه، ۱۰ آبان ماه برگزار می شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری