طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

مجلس در استیضاح وزیر صمت مصالح عمومی را در نظر بگیرد

کد خبر: 6573
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

امید یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت گرهی از مشکلات باز نمی‌کند، اظهار کرد: مشکلات صنعتگران و واحدهای صنعتی ساختاری است و با استیضاح و جابجایی وزیر صنعت معدن و تجارت این مشکلات برطرف نمی‌شود.

وی افزود: باید مشکل اصلی صنعت و صنعتگران با قانونگذاری و نظارت دقیق بر قانون برطرف شود و صرفا با تغییر وزیر و جایگزینی فرد دیگری بجای وی مشکل حل نمی‌شود.

عضو اتاق بازرگانی اردبیل با بیان اینکه قوه مقننه باید مصالح عمومی را در موضوع استیضاح وزیر صمت در نظر بگیرد، گفت: صنعت دچار ضعف شدید شده و اغلب صنعتگران هم در سال‌های اخیر دچار ضرر و زیان شدند و در طول این سال‌ها هم مجلس شورای اسلامی مصوبه ای کارآمدی به نفع صنعتگران و بازرگانان تصویب نکرده است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

یوسفی گفت: خواسته اصلی صنعتگران و تولید کنندگان ساماندهی صنعت در کشور است و مجلس باید با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این خواسته‌ها عمل کند.

وی در خصوص موضوعات و محورهایی که مجلس باید در آن حوزه‌ها قانونگذاری کرده و موانع را برطرف کند، اظهار کرد: یکی از خواسته‌های مهم تولید کنندگان و صنعتگران از مجلس و وزیر صنعت معدن و تجارت لغو مالیات بر واردات ماشین آلات است که ضروری است به این خواسته‌ها توجه شود.

عضو اتاق بازرگانی اردبیل ادامه داد: به عقیده من از استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و جایگزینی فرد دیگر بجای وی جز اتلاف وقت مجلس چیزی عاید کشور نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهرماه استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت ر ا اعلام وصول کرد. بر این اساس و مطابق با ماده ۲۲۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت،معدن، تجارت ۱۰ آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری