طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

حاجی بابایی: مجلس دنبال برگشت حقوق دولتی معادن به استان ها است

کد خبر: 8005
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حمیدرضا حاجی بابایی» روز شنبه در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار همدان با فعالان اقتصادی افزود: این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه در دست بررسی است تا با تصویب برخی قوانین، این کار تسهیل و روانتر صورت گیرد.
 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از گلایه مندی های سرمایه گذاران و واحدهای تولیدی در زمینه مالیات است در حالیکه کمترین میزان افزایش مالیات مربوط به استان همدان است.

حاجی بابایی اظهار داشت: با این وجود اداره کل مالیات استان همدان خوش حساب بوده به آن معنا که حتی ۲۰ درصد بیش از رقم مصوب را وصول می کند و این امر موجب در نظر گرفتن سهم بیشتر برای استان می شود.

وی ادامه داد: کمک به صنعت و صنعتگر باید در اولویت قرار گیرد که در این باره امروز در استان همدان همه مدیران پای شما ایستاده اند و کمک می کنند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه معدن به شدت مخالف خام فروشی هستیم چرا که سنگ ۲ ریالی از کوه خارج و به مکان دیگر ارسال می شود و در آنجا با فرآوری ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی تاکید کرد: باید مجوز و پروانه بهره برداری به افرادی داده شود که از آن هزار نوع تولید داشته باشد در غیر اینصورت ضرر به استان است در حالیکه دنبال ارزش افزوده و بازگشت سرمایه به همدان هستیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه استان همدان ظرفیت بالایی در حوزه صنعت و معدن دارد و تاکنون‌ گام های بزرگی در این راستا برداشته شده است افزود: بنکداران، شهرک هایتک و فناوری های برتر و منطقه ویژه اقتصادی همدان نشان دهنده فعالیت های موثر این استان است.

«سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت امروز /شنبه/ در سفر به استان همدان علاوه بر نشست با فعالان اقتصادی از ۶ طرح اقتصادی و شهرک صنعتی بازدید می کند.

وزیر صمت با سفر به شهرستان بهار از شهرک صنعتی لالجین (شهر جهانی سفال) دیدن می کند و پس از آن در روستای لتگاه از واحد تولیدی خوشه جوراب بازدید خواهد کرد.

فاطمی امین همچنین عصر امروز با سفر به شهرستان کبودرآهنگ از شهرک صنعتی شیرین سو و شهرک اورقین بازدید و در روستای کردآباد از واحد تولیدی خوشه پوشاک دیدن می کند.

بازدید از زمین خودروسازی و بازدید از شهرک صنعتی ویان در شهرستان کبودرآهنگ پایان بخش سفر یک روزه وزیر صمت به استان همدان است.

یک هزار و ۱۷۸ واحد صنعتی و معدنی در استان همدان فعال است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری