طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ایران خودرو امسال ۴۰ هزار دستگاه پژو پارس در کرمانشاه تولید می کند

کد خبر: 8362
زمان انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «محمد ملکی» روز دوشنبه در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از مجموعه ایران خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت : مدت ها بود منتظر حضور استاندار کرمانشاه بودیم و خوشحالیم امروز این بازدید را انجام دادند چراکه برخی از مشکلات مجموعه در ستادهای تسهیل گذشته برطرف شده و برخی دیگر از مشکلات هم امروز در ستاد تسهیل با دستورات ایشان مرتفع خواهد شد.

وی راه اندازی شیفت سوم کارخانه ایران خودرو را خبر خوشی از سوی استاندار دانست و در ادامه اظهار داشت : هم اکنون ۵۸۰ نفر در مجموعه ایران خودرو مشغول فعالیت هستند و اگر شیفت سوم راه اندازی شود زمینه اشتغال برای ۲۰۰ نفر دیگر هم فراهم می شود.

ملکی از پیگیری برای تحقق طرح توسعه ایران خودرو در استان کرمانشاه خبر داد و گفت : این طرح که منجر به اشتغال زایی خوبی برای جوانان کرمانشاهی می شود، توسط استاندار و مجموعه مدیران پیگیری می شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

به گزارش ایرنا، تاسیس ایران خودرو کرمانشاه برمبنای مصوبه سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ به کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت و در نیمه اول امسال حدود ۱۸ هزار خودرو در این شرکت تولید شد.

پروژه ایران خودرو صحنه از سال ۹۴ کلید خورد و در سال ۹۶ با ظرفیت تولید ۱۲۰ دستگاه خودرو به بهره برداری رسید. هم اکنون ۵۸۰ نیروی کار در این شرکت تولیدی مشغول به کار هستند و همچنین تولید خودروهای آپشنال با امکانات (مانیتور، رینگ آلمینیومی، سنسور باران چراغهای جلو و برف  پاک کن، نمایشگر باد لاستیک ها و …) با کلاس های Xu۷ , Xup , Tu۵ را از ابتدای سال ۱۴۰۱ در دستور کار خود قرار داده است.

کارخانه ایران خودرو کرمانشاه سوم مرداد ۹۶ با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت و مسوولان محلی در نزدیکی شهر صحنه افتتاح شد.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۵۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری