طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اندازه بازار پوشاک کشور ۹ میلیارد دلار است/هدفگذاری صادرات ۸۴ میلیون دلاری

کد خبر: 8548
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «امید قالیباف» افزود: در هفت ماهه امسال تولید پوشاک در کشور سه درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی گفت: برآوردهای مختلفی از میزان قاچاق پوشاک ارائه می‌شود، اما بر اساس اعلام اتحادیه پوشاک از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۱.۵ میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور شده است.

قالیباف، الزام پوشاک به اخذ شناسه کالا را راهکار اصلی مبارزه با قاچاق دانست و ادامه‌داد: در مجموع تاکنون ۳۵۷ هزار و ۲۵۵ شناسه برای گروه پوشاک صادر شده است که با پیوستن سایر تولیدکنندگان برای دریافت شناسه مسیر برخورد با پوشاک قاچاق هموارتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مشاور وزیر صمت، ارزش صادرات هفت ماهه پوشاک را ۳۷ میلیون دلار ذکر کرد و خاطرنشان‌کرد: هدف‌گذاری صادراتی پوشاک برای سال جاری ۸۴ میلیون دلار است که در نیمه دوم سال باید صادرات شتاب بیشتری بگیرد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان‌داشت: اکنون ۷۵۸ واحد تولید پوشاک پروانه بهره برداری دارند و ۱۳ طرح بزرگ تولید پوشاک با پیشرفت بالای ۸۰ درصد نیز در حال تکمیل است که به‌زودی افتتاح خواهد شد.

وی، صنعت پوشاک را دارای مزیت اقتصادی ارزیابی کرد و افزود: در واحد های صنفی- توزیعی بیش از ۲۵۱‌هزار نفر و در واحد های صنفی- تولیدی ۹۳ هزار نفر در حوزه پوشاک اشتغال دارند.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری