طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

عقب‌نشینی طلا در واکنش به مذاکرات آتش بس روسیه و اوکراین

کد خبر: 1119
زمان انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

قیمت طلا پس از این که مقامات روسیه و اوکراین نخستین دور مذاکرات آتش بس را شب گذشته برگزار کردند و تقاضا برای دارایی امن ضعیف شد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۹۰۵ دلار و ۳۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیش از یک درصد افزایش پیدا کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۹۰۰ دلار و ۷۰ سنت بسته شد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مذاکرات رده بالا میان کی یف و مسکو بدون توافقی پایان یافت و تنها توافقی که وجود داشت بر سر ادامه گفت و گوها بود اما بازارهای آسیایی با نشانه های عدم تشدید بیشتر تحریمها، ثبات پیدا کردند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA اظهار کرد: احساسات ریسک در معاملات نیویورک پس از معکوس شدن وحشت مربوط به اوکراین که روز دوشنبه در معاملات بازارهای آسیا و اروپا مشاهده شد، نوسان داشت. بازارها به تشدید تحریمهای غربی علیه روسیه در تعطیلات آخر هفته واکنش نشان داده بودند. سرمایه گذاران در حال حاضر نگرانی کمتری دارند که جنگ اوکراین به رکود دو رقمی منجر می شود و به سمت بازارهای سهام برگشته اند و این امر به ضرر طلا تمام شده است.

فعالیت کارخانه ای چین در ماه فوریه تحت تاثیر بهبود سفارشهای جدید رشد کرد و تاب آوری دومین اقتصاد بزرگ جهان را منعکس کرد.

طلا که در شرایط ناملایمات مالی و سیاسی به پناهگاه امن دارایی تبدیل می شود، در ماه فوریه حدود ۶.۵ درصد رشد قیمت داشته است و هفته گذشته تا مرز ۱۹۳۷ دلار و ۹۶ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت در ۱۸ ماه اخیر بود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بر اساس گزارش رویترز، حمله روسیه به اوکراین معادلات را تغییر داده و انتظار می رود تقاضا برای دارایی امن ثابت بماند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۸۸۶ دلار را امتحان کند و شکسته شدن این سطح ممکن است باعث شود طلا تا سطح ۱۸۶۵ دلار عقب نشینی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۴۸۶ دلار و ۴۵ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۳۱ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۰۴۳ دلار و ۶۴ سنت ایستاد.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری