طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

نوسانات اقتصادی، قدرت برنامه‌ریزی را از صاحبان سرمایه گرفت

کد خبر: 22450
زمان انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، در هفته‌های اخیر مجدد موجی از افزایش قیمت دلار را در کشور شاهد بودیم. این افزایش نرخ هر چند وقت یکبار رخ می‌دهد و صنایع تولیدی کشور را با آسیب‌های جدی مواجه می‌کند.

در این سال‌ها آنچه به صورت مرتب از سوی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شده، مقابله با نوسانات و رسیدن به شرایط پایدار اقتصادی بوده است. وضعیتی که سرمایه‌گذاران را در پیش‌بینی‌های بلندمدت کمک کند. با این وجود همچنان شاهد نوسانات ارزی و یا صدور انواع بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ناگهانی هستیم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران با انتقاد از پیش‌بینی‌ناپذیر بودن روند اقتصاد کشور، نوسانات ارزی را مانعی جدی در برابر تولید دانست و تاکید کرد: هیچ کشوری با این سطح از پیش‌بینی‌ناپذیری نمی‌تواند به بهبود اقتصادی بیاندیشد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

پیمان فروهر با اشاره به از آسیب‌هایی که بی‌ثباتی‌های اقتصادی بر سر صنایع کشور آورده است، گفت: نوسانات اقتصادی، امکان و قدرت برنامه‌ریزی را از تولیدکنندگان گرفته و به روند تامین تجهیزات، مواد اولیه تولید و فناوری‌های مورد نیاز بنگاه‌ها آسیب وارد کرده است.

او ادامه داد: در این شرایط، عدم ثبات قیمت ارز نه تنها تامین مواد اولیه را پیچیده کرده بلکه در ارائه خدمات عمومی در داخل کشور نیز اثر منفی گذاشته است و با این استدلال که قیمت ارز افزایش یافته است، شاهد گران شدن همه چیز در بازار داخل هستیم و این دومینوی رنج‌آور مدام تکرار می‌شود.

فروهر، گرفتن قابلیت برنامه‌ریزی از صاحبان سرمایه را عامل اصلی کند شدن روند سرمایه‌گذاری و تولید در کشور عنوان کرد و ادامه داد: اگر قرار باشد در کشور شاهد رونق تولید و سرمایه‌گذاری باشیم باید ثبات را به اقتصاد برگردانیم و راهی جز این نداریم.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری