طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

خودروهای تولیدی آبان ماه با چه کیفیتی تولید شدند؟

کد خبر: 572
زمان انتشار: ۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

آخرین ارزیابی کیفی صورت گرفته از خودروهای سواری تولیدی آبان ماه سال جاری نشان می‌دهد، در خودروهای تولیدی این ماه، دو خودرو پنج ستاره‌ای، ۹ خودرو چهارستاره‌ای، یک خودرو دوستاره‌ای و الباقی ( ۱۷ مدل خودرو) سه ستاره‌ای شده‌اند. این در حالیست که تارا و شاهین به عنوان تازه نفسان خودروسازان داخلی با کسب چهار ستاره کیفی در این ارزیابی سطح کیفیت حضور دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) از خودروهای سواری تولیدی آبان ماه خودروسازان داخلی، با کیفیت‌ترین خودروها دناپلاس توربو اتوماتیک ایران‌خودرو و دیگنتی بهمن‌موتور با کسب پنج ستاره کیفی هستند و پس از آن ۹ خودرو چهار ستاره و ۱۷ خودرو سه ستاره قرار گرفته‌اند. علیرغم اینکه در ماه‌های گذشته خبری از خودروهای دوستاره نبود اما مجدد در ارزیابی تولیدهای آبان ماه،   MVM X۳۳S مدیران‌خودرو متاسفانه با کسب دو ستاره کیفی ظاهر شده‌ است.

نکته ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی آبان ماه با بازگشت خودرو در کلاس قیمتی ۳ با حضور خودروی MVM X۲۲ پس از ماه‌ها است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

طبق ارزیابی صورت گرفته در سطح قیمتی ۱ تنها به خودرو تیگو ۷ مدیران‌خودرو اشاره شده که سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده است.   

در خودروهای در سطح قیمتی ۲، محصول تازه گروه بهمن موتور (دیگنتی) پنج ستاره و هایما S۷ اتوماتیک (ایران‌خودرو خراسان) چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

پس از آن‌ها در این سطح قیمتی، محصولاتی همچون آریزو ۶، تیگو ۵، جک S۳ و جک S۳ (بهمن موتور) و SWM G۰۱ (سیف‌خودرو) سه ستاره‌ای شده‌اند.  

همانطور که اشاره شد، در ارزیابی این ماه به خودروی MVM X۲۲ پرداخته شده است که توانسته سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهد.

در ارزیابی سطح کیفی خودروهای تولیدی هشتمین ماه امسال در سطح قیمتی ۴ سواری‌ها، در صدر جدول دناپلاس توربواتوماتیک با پنج ستاره کیفی قرار گرفته و  پس از آن تارا، شاهین، پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۷  پانوراما و دناپلاس موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده‌اند.  

همچنین در سطح قیمتی ۴، خودروهای پژو ۲۰۶، دنا، رانا پلاس، سورن پلاس (ایران‌خودرو تبریز)، پژو پارس (ایران‌خودرو مازندران، خراسان، فارس و کرمانشاه) و سمند تبریز سه ستاره‌ای شده‌اند.

در نهایت نیز در سطح قیمتی ۵، خودرو کوییک و کوییک S (سایپا) و همچنین کوییک پارس‌خودرو چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌اند و پس از آن‌ها، کوییک R و کوییک اتوماتیک تولیدی پارس‌خودرو، تیبا ۲ (سایپا)، تیبا (سایپا-سیتروئن) و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) در رده خودروهای با سطح کیفیت سه ستاره کیفی قرار گرفته‌اند.

در ارزیابی هشتمین ماه سال جاری خبری از ساینا و ساینا S تولید پارس خودرو نیست، اما کوییک این گروه خودروسازی به رده چهار ستاره‌ها پیوسته است.

انتهای پیام

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری