طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

اصلاح قانون اتاق ایران منجر به افزایش سطح شفافیت آن می‌شود

کد خبر: 9217
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق کاشان بر این باور است چنانچه قانون اتاق ایران که از حدود ۱۵ سال قبل درباره اصلاح آن به نتیجه رسیده بودیم، مورد بازنگری قرار گیرد به بالا رفتن سطح شفافیت و قدرت پاسخ‌گویی این نهاد کمک می‌کند.

از ۲۵ آذر سال ۹۹ که موضوع اصلاح قانون اتاق ایران در مجلس اعلام وصول شد تا امروز که این قانون توسط اعضای کمیته بازرگانی کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان اتاق ایران در دست بررسی و اصلاح است، جلسات متعددی برگزار شده، حال با توجه به تهیه نسخه نهایی این قانون بعد از نشست‌های متعدد در ۸ آبان سال جاری، قرار شد تا این نسخه در اختیار اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران قرار گیرد و نقطه نظرات آنها درباره اصلاحات صورت گرفته، دریافت شود.

در همین ارتباط محمود تولایی، رئیس اتاق کاشان ضمن تاکید بر ضرورت اصلاح قانون اتاق ایران، این اقدام را در راستای افزایش سطح شفافیت و بالا رفتن قدرت پاسخ‌گویی اتاق ایران دانست و گفت: گاهی می‌دیدیم که اتهامات نادرستی علیه اتاق ایران مطرح می‌شد که متاسفانه به دلایل قانونی توان پاسخ‌گویی دقیق به این اتهامات وجود نداشت. با اصلاح قانون این نقص برطرف خواهد شد و در این بین شاهد افزایش سطح شفافیت که همواره مطالبه اصلی بخش خصوصی هم است، اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

این فعال اقتصادی با بیان این مطلب که از ۱۵ سال پیش موضوع اصلاح قانون اتاق ایران مورد توجه اعضا قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: از آن زمان تا به امروز همواره بر اصلاح قانون تاکید شده هرچند به دلایلی این مهم محقق نشد تا به امروز که روند بازنگری قانون در مجلس دنبال می‌شود. البته طرح اولیه که توسط نمایندگان مجلس تهیه شده بود با واقعیت و ماهیت اتاق ایران هم‌خوانی نداشت؛ اما با همکاری نمایندگان مجلس و اتاق ایران این طرح مورد بازنگری قرار گرفت و آنچه به عنوان نسخه نهایی در اختیار اعضای هیات نمایندگان قرار گرفته بسیار تلطیف شده و مطلوب‌تر است.

بر اساس اظهارات این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران بدون شک نتیجه بررسی یک موضوع در جمعی از متخصصان نمی‌تواند به صورت صددرصد همان چیزی باشد که شما قبول دارید، بنابراین طرح پیشنهادی این کمیته نیز صددرصد، نظرات مطابق دیدگاه اعضای کمیته نیست.

تولایی اصلاح قانون را امری ضروری و مهم دانست که خوشبختانه در فضای تعاملی مناسبی انجام شد. او تاکید کرد: نتیجه به دست آمده از این جلسات در کمیسیون اقتصادی مجلس یک طرح بهبودیافته و اجتناب‌ناپذیر است.

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری