طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

آمادگی‌ خراسان رضوی برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی

کد خبر: 939
زمان انتشار: ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

ایسنا/خراسان رضوی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر احتمال حمله ملخ‌ها به خراسان رضوی مطرح نیست و این مساله بستگی به شرایط اقلیمی و جمعیت انتقالی ملخ‌ها دارد.

فاطمه حلاج‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال حمله ملخ‌های صحرایی در اوایل فروردین سال آینده به اراضی کشاورزی استان اظهار کرد: در حال حاضر احتمال حمله ملخ‌ها به استان‌های جنوبی کشور از طرف سازمان حفظ نباتات مطرح شده است.

وی افزود: هم‌اکنون احتمال حمله ملخ‌ها به خراسان رضوی مطرح نبوده و این مساله بستگی به شرایط اقلیمی و جمعیت انتقالی ملخ‌ها دارد.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی عنوان کرد: خراسان جنوبی طی ۲ سال اخیر درگیر ملخ صحرایی شده و همچنین در خراسان رضوی نیز در سال گذشته حدود ۲۰۰ هکتار با تراکم پایین با این آفت مبارزه شده است.

حلاج‌نیا خاطرنشان کرد: در سطح استان آمادگی‌های لازم از لحاظ وجود سم و ماشین‌های سمپاش برای مبارزه با این آفت وجود دارد. علاوه بر آن پیگیر دریافت اعتبارات اجرایی هستیم تا در صورت به حد نرم رسیدن ملخ بومی و یا حمله احتمالی ملخ صحرایی عملیات مبارزه با این آفت انجام شود.

وی ادامه داد: سازمان حفظ نباتات ملخ صحرایی را رصد و زمان حضور احتمالی را به استان‌ها اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری