طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

ثبت دومین اثر جهانی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در مناطق آزاد

کد خبر: 39577
زمان انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورای عالی مناطق آزاد از ثبت جهانی کاروانسرای تاریخی باغ نظر در شهرستان جلفا خبر داد.

– مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورای عالی مناطق آزاد از ثبت جهانی کاروانسرای تاریخی باغ نظر در شهرستان جلفا خبر داد.

محمد فرزاد میرزایی قلعه در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: مناطق آزاد با فرهنگی بسیار غنی و آثاری تاریخی همواره میزبان مسافران و گردشگران بیشماری هستند که با انگیزه های گوناگون برای بازدید از جاذبه های مختلف این مناطق عازم سفر می شوند.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

وی در مورد ثبت جهانی این اثر تاریخی در فهرست آثار جهانی گفت: منطقه آزاد ارس یکی از پر مخاطب ترین مناطق آزاد کشور است که مجموعه کاروانسرای باغ نظر در این منطقه قرار دارد.

این مجموعه تاریخی از دهه ۸۰ شمسی ثبت ملی شده و در چند سال اخیر پرونده آن در نوبت ثبت جهانی بود که با ترمیم و بازسازی اصولی این اثر که مربوط به عهد صفوی است، توانست در شاخص های جهانی نمره قبولی دریافت کند و در فهرست آثار جهانی قرار گیرد.

بدون شک این اتفاق مبارک در کنار ژئوپارک ارس می تواند باعث جهشی چشمگیر در جذب گردشگران داخلی و بخصوص خارجی به این منطقه شود.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شورای عالی مناطق آزاد افزود: در سال گذشته در حوزه گردشگری مناطق آزاد اتفاق

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری