طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

محموله جدید خودروهای خارجی این هفته وارد کشور می‌شود

کد خبر: 22060
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸ قبل از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

سخنگوی وزارت صنعتف معدن و تجارت اعلام کرد: پس از ورود و تخلیه بار نخستین کشتی حامل خودروهای وارداتی در بندر لنگه در شنبه هفته گذشته (سوم دی‌ماه)، یک محموله دیگر نیز در هفته‌ گذشته وارد کشور شد. بر این اساس تاکنون دو محموله خودرویی به بنادر کشور وارد شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته، سه محموله دیگر نیز وارد شود.

سوم دی‌ماه نخستین شناور حامل محموله خودروهای وارداتی در بندر لنگه پهلودهی و کار ترخیص نخستین خودروهای وارداتی به کشور پس از پنج سال وقفه، آغاز شد. این محموله شامل ۲۲ خودرو و شش نمونه محصولات کیا از جمله سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت (شاسی بلند) و اسپورتیج (شاسی بلند) بود که از کره جنوبی، وارد بندرگاه بنادر و دریانوردی غرب استان شد.

این محموله پنجشنبه هفته گذشته، از بندرلنگه به سمت تهران حرکت کرده و با رویه ترانزیت داخلی، امروز (شنبه ١٠ دی ماه) به گمرک تهران رسیده است. پس از آن که تشریفات انجام و مجوزهای لازم گرفته شود، به گمرک اظهار خواهد شد و بعد از پرداخت حقوق گمرکی فرایند ترخیص آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

پس از ترخیص نیز خودروها برای شماره‌گذاری ارسال می‌شوند. بر این اساس اگر مجوزها کامل باشد، فرآیندهای مذکور دو روز زمان می‌برد.

در ادامه سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از سرعت گرفتن روند واردات سخن گفت و اعلام کرد: طبق قانون خودروهای اقتصادی در دامنه‌ قیمتی مذکور وارد کشور و در بورس عرضه خواهد شد.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری