طلوع اقتصاداقتصاد ایران در حال طلوع دوباره است

بازگشت نفت به مسیر افزایش قیمت

کد خبر: 2906
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱ بعد از ظهر -

به گزارش پایگاه خبری طلوع اقتصاد،

بهای معاملات نفت برنت با ۲۵ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۰۲ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۶ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، به ۹۸ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز دوشنبه با حدود چهار درصد کاهش بسته شده بودند و نفت برنت طی معاملات روز گذشته تا هفت دلار و وست تگزاس اینترمدیت تا شش دلار در هر بشکه کاهش داشت.

نفت اکنون عمده رشد قیمتی که از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین در اواخر فوریه به دست آورده بود را از دست داده است. آمریکا و انگلیس در واکنش به این جنگ، واردات نفت روسیه را تحریم کردند و اکنون اتحادیه اروپا سرگرم بررسی اقدام مشابه است.

بیشتر بخوانید:

برای دیدن و مطالعه دیگر اخبار حوزه اقتصادی اینجا کلیک کنید

قرنطینه‌های کرونایی در شانگهای برای مقابله با شیوع کووید ۱۹ به چهارمین هفته رسیده است و فرمان انجام تست انبوه کرونا از جمله در بزرگترین مرکز خرید پکن، باعث نگرانی‌ها نسبت به اعمال قرنطینه‌های مشابه شانگهای شده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: قرنطینه‌های کرونا روی بیش از یک میلیون بشکه در روز تقاضا برای نفت تاثیر می‌گذارد و انجام تست کرونا در ۱۲ منطقه در پنج روز آینده، حرکت مهم بعدی را برای قیمتهای نفت مشخص خواهد کرد. نگرانیهای مربوط به عرضه، موضوع اصلی مورد توجه معامله‌گران انرژی نیستند و اکنون افزایش ارزش دلار هم به فشار بر قیمت همه کالاها افزوده است.

بر اساس گزارش رویترز، دلار آمریکا روز دوشنبه به بالاترین حد دو سال گذشته صعود کرد و باعث شد نفت برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر شود.

<div id="mediaad-NkMGn" ></div>

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری